EN İYİ CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

EN İYİ CİLT BAKIMI

EN İYİ CİLT BAKIMI

Cilt ya da deri sahip olduğumuz en hassas organdır. Dünya üzerinde farklı iklimlerde ve kıta da yaşayan milyonlarca insan vardır. Bu durum da birden fazla cilt tipine rastlamak mümkündür. Yağlı ciltler, karma ciltler, hassas ciltler, normal ciltler, kuru ciltler gibi çeşitli cilt tipi bulunmaktadır.

Cildin özel bakım ve onarıma ihtiyacı vardır. Bunun için cilt bakımı önerileri, tarifleri veya kremleri güzellik piyasasında dolaşmaktadır. Ancak hangi cilt tipine sahip olduğunu bilmek, bu cilt tipine göre cilt bakım ürünleri kullanmak cildin onarımında daha sağlıklı adımları oluşturacaktır. Böylece temiz ve bakımlı ciltler yıllara meydan okuyarak uzun vadede canlılığını koruyacaktır.

Cildin genç, sağlıklı ve parlak görünmesi erkekler ve kadınlar arasında merak edilen konular arasında ilk sırada yerini almaktadır. Cilt sadece dışarıdan gelen etkiler ve uyarıcılar tarafından zarar görmez. Aynı zamanda iç sistemin etkileri de cilt üzerinde etkilidir.

Puravida Güzellik Merkezi

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Sisa Kule 381 Yaşamkent - Ankara

Black Pearl VIP

Kızılay

devamını oku... Adres: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:7/5 Kızılay - Ankara

Seren Ertan Güzellik Salonu

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 480 Sokak 6/A Çankaya - Ankara

devamını oku... Adres: Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2820. Sokak 7/3 Çankaya - Ankara

Phuket Beauty Loft

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı YDA Center A3 Blok 6.Kat No:178 Çankaya - Ankara

Ayşe Altay Güzellik Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Ahimesut Mah. 2207 Cad. No 9/20 1. Kat Şehriyar AVM Etimesgut Bağlıca - Ankara

New York Beauty By Kübra

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1943 Cadde 1957 Sokak No:1 Çankaya - Ankara

Eva Plus Güzellik Salonu

Mamak

devamını oku... Adres: Cengizhan Mahallesi 817. Sokak No:8/B Daire:11 Mamak - Ankara

Aynur Taşkıran Nail & Beauty

Tunalı

devamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Buğday Sokak No:6/47 Kozlar Çarşısı Çankaya - Ankara

3A The Beauty Lounge

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2865 Sokak Dragos Villaları No:23 Çayyolu - Ankara

Arinka Beauty Güzellik Salonu - Emek

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Emek Mahallesi 8. Cadde No:187/4 Bahçelievler-Ankara

Aura Bakım & Güzellik Merkezi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yeniçağ Mahallesi Ragıp Tüzün Caddesi No:128 D:1 Yenimahalle - Ankara

Tuğba Aytar Güzellik

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi Kule Evo No:150 Çankaya - Ankara

Nergis Epilasyon ve Güzellik

Kızılay

Meşrutiyet Mahallesi Yüksel Caddesi Rüyam İş Merkezi No:5/10 Çankaya - Ankaradevamını oku... Adres:

Tülin Çetin Beauty Zone Güzellik Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Beytepe Mahallesi Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı No:1/C D:18 Beytepe 1923 Giriş Kat Çankaya - Ankara

Eti Güzellik Salonu

Etimesgut

devamını oku... Adres: İstasyon Mahallesi Or Sokak 10/A Etimesgut - Ankara

Hivay Güzellik Salonu

Keçiören

devamını oku... Adres: Şefkat Mahallesi Kızlarpınarı Caddesi 44/D Keçiören - Ankara

Gülay Koç Güzellik

Etlik

devamını oku... Adres: Ayvalı Mahallesi Gazze Caddesi Antares Yeni Konutları 21/A Kat:11 No:87 Keçiören - Ankara

Sıla Güzellik Salonu

Elvankent

devamını oku... Adres: Topcu Mahallesi 1543 sok. No:7/A Etimesgut Ankara

My Divine Beauty Saniye Sönmez

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2785. Sokak No:4 Çankaya - Ankara


Cildi Etkileyen Faktörler Nelerdir?

 • İklim şartları; soğuk hava, sıcak hava cildin kuruyup yıpranmasına neden olmaktadır.
 • Tüketilen besin değerleri: besinlerin yüksek vitamin içermesi cildin ihtiyacı olan değerlerin karşılanmasına yardımcı olur. Vitamin cildin yenilenmesinde, dinç tutma da yardımcıdır.
 • Suyun cilt üzerinde etkisi kanıtlanmıştır. Pullanma ve kurumaya karşı önlem olarak bol miktarda su tüketilmelidir.
 • D vitamince zengin olan sütü sabah kahvaltısından eksik etmemek gerekir. Yaşlanma belirtilerini geciktirir. Aynı zamanda güne enerjik başlayarak cildin canlı yapısını kazandırır.
 • Cildin sarkmasına karşın düzenli egzersizler çözüm olmaktadır. Cilt Esnek yapısını, gerginliğini tekrar kazanır.
 • Kötü alışkanlıklar cildin yapısını etkileyen en büyük ve ciddi sorundur.
 • Bilinçsiz ve yanlış kullanılan ürünler cildin hücre yapısını bozarak görünümüne zarar vermektedir.
 • Havada bulunan düşük orandaki oksijen, karbondioksit oranının fazlalığı cildin gözeneklerinin tıkanmasına neden olup cildin nefes almasına engeldir.
 • Psikolojik olarak fazla baskı, gerginlik cildi etkileyen faktörlerdendir. Böylece hücrelerin yenilenme özelliği stresin etkisi ile kaybolacaktır.
 • Çok sık ve yoğun olarak cilde uygulanan makyaj gözenekleri tıkar. Böylece siyah nokta, sivilce gibi görüntüsü hoş olmayan cilt sorunlarına neden olacaktır.
Yukarıda bahsedilen hususlara dikkat edilmediği sürece cilt erken yaşta yıpranır ve özelliğini kaybetmeye başlar.

Cilt bakımı sürecinde farklı yöntemleri kendiniz yapabileceğiniz gibi işin uzmanları tarafından da yapılmaktadır. Cilt bakım yöntemlerinde cilt tipine uygun dezenfekte yöntemleri, ölü derilerinden arındırmak için peeling, losyon vb. bitkisel içerikli kozmetik ürünleri kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Cilt Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlış

Cilt bakımı denilince akla ilk önce yüz bölgemiz gelmektedir. Aslında sadece yüz bölgesi değil vücuttaki bütün cilt bu bakıma dâhil edilmelidir. Uygulama teknikleri cildin hassasiyet derecesine göre ayarlanmalıdır. Mesela yüz bölgesine uygulanan cilt bakım maskeleri ile kollara veya ayaklara uygulanan cilt bakım maskeleri farklı içerikte ve yoğunlukta olması gerekir.

Profesyonel Cilt Bakımının Genel Hatları

 • Cilt, dezenfekte edilerek üzerindeki ölü tabaka kaldırılır. Amaç cilt üzerindeki gözenekleri dolduran, hava girişini engelleyen maddeler ciltten uzaklaştırılır. Aynı zamanda siyah nokta ve yağ bezelerinin oluşumu engellenir. Cildin kendini yenilemesi kolaylaşır. Bunun için taşınan oksijen miktarı ve kan dolaşımının hızlanması gerekir.
 • Gözenleri boşalan cilde daha sonra suyun daha etkili hali olan buhar tutulur.
 • Krem ile masaj yapılarak kan dolaşımını hızlandırmak gerekir. Aynı zamanda cildin ihtiyaç duyduğu mineraller takviye edilir.
 • Peeling işlemi en önemli adımdır. Çünkü yeni derinin ortaya çıkması için eski derinin vücuttan uzaklaştırılması gerekir. Bu da ancak peeling işlemi gerçekleştirilir.
 • Evde yapılan cilt bakımları bu aşamaya kadardır. Ancak ciddi derecede sivilce sorunu yaşayanlar için özel cilt bakımı aletleri ile ışın tedavisi yapılabilir. Böylece cilt arınır. Daha sonra özel losyonlar ile küçük ve yumuşak hareketler ile masaj yapılır.
 • Cilt bütün bu yoğun işlemlerden sonra kendini yenileme sürecine ihtiyaç duyar. Bunun için maske uygulanarak dinlenmeye bırakılır.
 • Ultra viyola ışınlarına karşı koruyucu kremler ve nemlendiriciler ile cilt bakımı işlemleri sonlandırılır.
Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonları, uzman personel ekibi ile istenemeyen cilt sorunlarına kesin çözümler sunmaktadır. Her cilt tipine ve her cilt sorununa uygun çözümler ile bakım uygulamaları yapılmaktadır. Böylece Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonları tüm bayan ve erkekleri davet etmektedir.

Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonları kadınlara hizmet sunduğu gibi erkeklere özel mekânlar ile hizmet kitlesini genişletmiştir. Çünkü cilt sorununun kadınların yanı sıra erkekler de yaşayabilir. Sadece kadınlara hizmet vermek erkeklere biraz haksızlık olacaktır. Bu durum da erkekler için mekânlar da faaliyete açılmıştır. Böylece kendi sağlığını önemseyen ve cildine bakım yaptırmak isteyen, cildine önem veren kişiler Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonlarına gelerek hafta da bir kez bu bakıma dâhil olmalıdır.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi güzellik sektörünün de canlandırmıştır. Hem kullanılan alet ve cihazlar hem de kozmetik ürünlerinin organik içeriği veya her cilt tipine uygun üretimini kolaylaştırdı. Bu gelişmeleri yakından takip eden ülkeler arasındayız. Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonları da güzellik piyasasında oldukça iddialıdır. Mekân tasarımı, kullanılan ürünler, müşterilerinin sorunlarını yakından takip etmesi ve kesin çözümler sunması gibi sayamadığımız daha birçok faktörün Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonlarının iddiasını oluşturmaktadır. Buraya gelmeden önce yaptıracağınız rezervasyon ile sıra beklemeden kısa bir süre içinde cilt bakımı işlemini yaptırmanızı sağlayacaktır. İnsanların yoğun ilgisi Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonlarının tıklım tıklım dolmasına neden olmuştur. Zaman konusunda sıkıntı yaşayanlar için rezervasyon ile kendine uygun zaman ile Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonları hizmetleri keyfe dönüşecektir.