EN İYİ CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

EN İYİ CİLT BAKIMI

EN İYİ CİLT BAKIMI

Cilt ya da deri sahip olduğumuz en hassas organdır. Dünya üzerinde farklı iklimlerde ve kıta da yaşayan milyonlarca insan vardır. Bu durum da birden fazla cilt tipine rastlamak mümkündür. Yağlı ciltler, karma ciltler, hassas ciltler, normal ciltler, kuru ciltler gibi çeşitli cilt tipi bulunmaktadır.

Cildin özel bakım ve onarıma ihtiyacı vardır. Bunun için cilt bakımı önerileri, tarifleri veya kremleri güzellik piyasasında dolaşmaktadır. Ancak hangi cilt tipine sahip olduğunu bilmek, bu cilt tipine göre cilt bakım ürünleri kullanmak cildin onarımında daha sağlıklı adımları oluşturacaktır. Böylece temiz ve bakımlı ciltler yıllara meydan okuyarak uzun vadede canlılığını koruyacaktır.

Cildin genç, sağlıklı ve parlak görünmesi erkekler ve kadınlar arasında merak edilen konular arasında ilk sırada yerini almaktadır. Cilt sadece dışarıdan gelen etkiler ve uyarıcılar tarafından zarar görmez. Aynı zamanda iç sistemin etkileri de cilt üzerinde etkilidir.

Derya Demir Güzellik Salonu

Kızılay

devamını oku... Adres: Meşrutiyet Mahallesi Karanfil 2 Sokak No:40/5 Kızılay-Ankara

Ata Estetik

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2716. Caddesi Orun Villaları No:11 Çayyolu-Ankara

Nadire Güzellik Salonu

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Caddesi No:80/5 Tunalı-Ankara

Özel Medikal Estetik Estetisyenlik ve Güzellik Kursu

Kızılay

devamını oku... Adres: Kocatepe Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No:27 Kat:2 Daire: 5-6-7-8 Kızılay-Ankara

Yaprak Demir Güzellik Salonu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3250. Cad. Pelit Plaza 6A/1 Yaşamkent-Ankara

Neva Estetik Güzellik Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Yaşam Caddesi Neorama İş Merkezi No:13/A K:3 D:9 Çukurambar-Ankara

Yeliz Gazeloğlu Beauty Center

Çankaya

devamını oku... Adres: Uğur Mumcu Caddesi Kazım Özalp Mah. Lutüf Apt. 12/2 Gaziosmanpaşa Çankaya - Ankara

Parla Güzellik Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2902 Sokak Sarnıç Park Butik AVM No:7/27 Çayyolu-Ankara

Dünya Güzellik Salonu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3158 Cadde Aladağ İş Merkezi No:6/2 Yaşamkent-Ankara

Ebru İnanır Güzellik ve Bakım

Bağlıca

devamını oku... Adres: Yeni Bağlıca Mahallesi Etimesgut Bulvarı No:110 (pizza il forno üstü) A Blok Kat:3 Daire:6 Bağlıca-Ankara

Banu Parlak Güzellik Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:9 YDA Center A Blok Kat:27 Daire:859 Çukurambar-Ankara

Ahes Akademi ve Güzellik

Kızılay

devamını oku... Adres: Cumhuriyet Mahallesi Bayındır 1 Sokak Selçuk İş Merkezi No:20/4-5 Kızılay-Ankara

Dermaten Kuaför ve Güzellik Salonu

Keçiören

devamını oku... Adres: Asya sok. No:29/A Keçören-Ankara

Şermi Med Beauty Güzellik Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:25 Çayyolu-Ankara

Elvan Ükül Güzellik Merkezi

Tunalı

devamını oku... Adres: Bülten Mahallesi Tunalı Hilmi Caddesi Başkent Apartmanı No:9/13 Tunalı-Ankara

Island Güzellik Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Çukurambar Mahallesi 1480. Sokak BesaKule B Blok No:34 Çukurambar-Ankara

Grenada Life Personal Training Beauty

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2481. Sokak Kafkas Sitesi No: 22 Çankaya - Ankara

Bilgen Aksoy Kalıcı Makyaj Güzellik Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mah. 1443. Cad. No: 25 A Blok 1071 Plaza 10. Kat Numara 74 Çukurambar - Ankara

Nostalji Güzellik Salonu

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Bestekar Caddesi 61/A4 Tunalı - Ankara

Beauty Beyond Güzellik Salonu

Tunalı

devamını oku... Adres: Kavaklıdere Mahallesi Büklüm Sokak No:44/3 Tunalı-Ankara


Cildi Etkileyen Faktörler Nelerdir?

 • İklim şartları; soğuk hava, sıcak hava cildin kuruyup yıpranmasına neden olmaktadır.
 • Tüketilen besin değerleri: besinlerin yüksek vitamin içermesi cildin ihtiyacı olan değerlerin karşılanmasına yardımcı olur. Vitamin cildin yenilenmesinde, dinç tutma da yardımcıdır.
 • Suyun cilt üzerinde etkisi kanıtlanmıştır. Pullanma ve kurumaya karşı önlem olarak bol miktarda su tüketilmelidir.
 • D vitamince zengin olan sütü sabah kahvaltısından eksik etmemek gerekir. Yaşlanma belirtilerini geciktirir. Aynı zamanda güne enerjik başlayarak cildin canlı yapısını kazandırır.
 • Cildin sarkmasına karşın düzenli egzersizler çözüm olmaktadır. Cilt Esnek yapısını, gerginliğini tekrar kazanır.
 • Kötü alışkanlıklar cildin yapısını etkileyen en büyük ve ciddi sorundur.
 • Bilinçsiz ve yanlış kullanılan ürünler cildin hücre yapısını bozarak görünümüne zarar vermektedir.
 • Havada bulunan düşük orandaki oksijen, karbondioksit oranının fazlalığı cildin gözeneklerinin tıkanmasına neden olup cildin nefes almasına engeldir.
 • Psikolojik olarak fazla baskı, gerginlik cildi etkileyen faktörlerdendir. Böylece hücrelerin yenilenme özelliği stresin etkisi ile kaybolacaktır.
 • Çok sık ve yoğun olarak cilde uygulanan makyaj gözenekleri tıkar. Böylece siyah nokta, sivilce gibi görüntüsü hoş olmayan cilt sorunlarına neden olacaktır.
Yukarıda bahsedilen hususlara dikkat edilmediği sürece cilt erken yaşta yıpranır ve özelliğini kaybetmeye başlar.

Cilt bakımı sürecinde farklı yöntemleri kendiniz yapabileceğiniz gibi işin uzmanları tarafından da yapılmaktadır. Cilt bakım yöntemlerinde cilt tipine uygun dezenfekte yöntemleri, ölü derilerinden arındırmak için peeling, losyon vb. bitkisel içerikli kozmetik ürünleri kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Cilt Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlış

Cilt bakımı denilince akla ilk önce yüz bölgemiz gelmektedir. Aslında sadece yüz bölgesi değil vücuttaki bütün cilt bu bakıma dâhil edilmelidir. Uygulama teknikleri cildin hassasiyet derecesine göre ayarlanmalıdır. Mesela yüz bölgesine uygulanan cilt bakım maskeleri ile kollara veya ayaklara uygulanan cilt bakım maskeleri farklı içerikte ve yoğunlukta olması gerekir.

Profesyonel Cilt Bakımının Genel Hatları

 • Cilt, dezenfekte edilerek üzerindeki ölü tabaka kaldırılır. Amaç cilt üzerindeki gözenekleri dolduran, hava girişini engelleyen maddeler ciltten uzaklaştırılır. Aynı zamanda siyah nokta ve yağ bezelerinin oluşumu engellenir. Cildin kendini yenilemesi kolaylaşır. Bunun için taşınan oksijen miktarı ve kan dolaşımının hızlanması gerekir.
 • Gözenleri boşalan cilde daha sonra suyun daha etkili hali olan buhar tutulur.
 • Krem ile masaj yapılarak kan dolaşımını hızlandırmak gerekir. Aynı zamanda cildin ihtiyaç duyduğu mineraller takviye edilir.
 • Peeling işlemi en önemli adımdır. Çünkü yeni derinin ortaya çıkması için eski derinin vücuttan uzaklaştırılması gerekir. Bu da ancak peeling işlemi gerçekleştirilir.
 • Evde yapılan cilt bakımları bu aşamaya kadardır. Ancak ciddi derecede sivilce sorunu yaşayanlar için özel cilt bakımı aletleri ile ışın tedavisi yapılabilir. Böylece cilt arınır. Daha sonra özel losyonlar ile küçük ve yumuşak hareketler ile masaj yapılır.
 • Cilt bütün bu yoğun işlemlerden sonra kendini yenileme sürecine ihtiyaç duyar. Bunun için maske uygulanarak dinlenmeye bırakılır.
 • Ultra viyola ışınlarına karşı koruyucu kremler ve nemlendiriciler ile cilt bakımı işlemleri sonlandırılır.
Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonları, uzman personel ekibi ile istenemeyen cilt sorunlarına kesin çözümler sunmaktadır. Her cilt tipine ve her cilt sorununa uygun çözümler ile bakım uygulamaları yapılmaktadır. Böylece Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonları tüm bayan ve erkekleri davet etmektedir.

Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonları kadınlara hizmet sunduğu gibi erkeklere özel mekânlar ile hizmet kitlesini genişletmiştir. Çünkü cilt sorununun kadınların yanı sıra erkekler de yaşayabilir. Sadece kadınlara hizmet vermek erkeklere biraz haksızlık olacaktır. Bu durum da erkekler için mekânlar da faaliyete açılmıştır. Böylece kendi sağlığını önemseyen ve cildine bakım yaptırmak isteyen, cildine önem veren kişiler Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonlarına gelerek hafta da bir kez bu bakıma dâhil olmalıdır.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi güzellik sektörünün de canlandırmıştır. Hem kullanılan alet ve cihazlar hem de kozmetik ürünlerinin organik içeriği veya her cilt tipine uygun üretimini kolaylaştırdı. Bu gelişmeleri yakından takip eden ülkeler arasındayız. Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonları da güzellik piyasasında oldukça iddialıdır. Mekân tasarımı, kullanılan ürünler, müşterilerinin sorunlarını yakından takip etmesi ve kesin çözümler sunması gibi sayamadığımız daha birçok faktörün Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonlarının iddiasını oluşturmaktadır. Buraya gelmeden önce yaptıracağınız rezervasyon ile sıra beklemeden kısa bir süre içinde cilt bakımı işlemini yaptırmanızı sağlayacaktır. İnsanların yoğun ilgisi Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonlarının tıklım tıklım dolmasına neden olmuştur. Zaman konusunda sıkıntı yaşayanlar için rezervasyon ile kendine uygun zaman ile Ankara'daki en iyi cilt bakımı güzellik salonları hizmetleri keyfe dönüşecektir.