EN İYİ HAMBURGERCİLER

blog yazısı ekle !

EN İYİ HAMBURGERCİLER

Hamburger; bir dilim ekmeğin üzerine büyük bir köfte ve köftenin üzerine de marul gibi yeşillikler ile turşu çeşitlerinin konulup üzerine çeşitli soslar eklenerek tekrar ekmek ile kapatılarak hazırlanan bir çeşit ekmek arası köfte çeşididir. Fakat hamburgeri ekmek arası köfteden ayıran en önemli özelliği ekmeğinin hamburger için özel olarak yapılan bir ekmek çeşidi olması ve yine içerisine konulan köftenin de özel harçlar ile hazırlanarak pişirilmesi ile hazırlanmasıdır.

Hamburgerin Tarihçesi

Hamburgerin genel itibari ile nasıl hazırlandığından bahsetmiştik. Peki hamburger adını nereden aldığını, ilk ne zaman ve nerede yapıldığını biliyor musunuz?

Hamburger, ilk olarak 1932 yılında Amerikalı John T. Gregore tarafından bulunup patenti alınsa da bu yiyeceğin çok daha önceleri Vietnam'da yapılıp yenildiği daha sonradan ortaya çıkmıştır. Yani yaklaşık olarak 1800'lü yıllardan günümüze kadar uzanan bir yiyecektir. Adını ise Almanya'nın Hamburg kentinden almıştır.

Tavolo Mio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi, 2494/3. Sk. No:6 Çankaya - Ankara

Chef Izakaya

Çukurambar

Kızılırmak Mah. 1450 Sk. ATM Plaza B Blok 1-G Çumurambar - Ankaradevamını oku... Adres: Kızılırmak Mah. 1450 Sk. ATM Plaza B Blok 1-G Çumurambar - Ankara​

Gırgıriye Meyhane

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. Alacaatlı Cad. 3316. Sokak Terra Sitesi C Blok No: 2 - 1 Çayyolu - Ankara

Trilye

GOP

devamını oku... Adres: Kazım Özalp Mahallesi Kuleli Sokak No:32 Gaziosmanpaşa-Ankara

Coffee Bus Ankara

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunus Caddesi No: 55/A Tunalı-Ankara

Kaliruha Ocakbaşı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Sokak 86/A Tunalı-Ankara

Validebağ Cafe Restaurant

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 61. Sokak 2. Etap (Yunus Emre Parkı içi ) 3/A Eryaman-Ankara

Paşa Restaurant & Kır Bahçesi

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 4. Km No:169 Gölbaşı-Ankara

Patile

Birlik Mahallesi

devamını oku... Adres: 435. Cad. 61/A Birlik Mah. Çankaya-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

Ekolojik Bahçe

İncek

devamını oku... Adres: İncek Bulvarı İncek Mahallesi Görgülü Sok. 8/A İncek-Ankara

Boteco Bistro

Tunalı

devamını oku... Adres: Bülten Sokak No:9/26 Tunalı-Ankara

Hamlakit

Gölbaşı

devamını oku... Adres: G.O.P. Mahallesi 403 Sokak 2/18 Gölbaşı-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Cad. (Eski 7. cadde) No: 46/8 Bahçelievler-Ankara

İncek Sofrası

İncek

devamını oku... Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Hacı Abdullah Ankara

Söğütözü

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi Yerleşke içerisindeki Sosyal Tesis 1 Çankaya-Ankara

Şilingir Meyhane

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Suya Buz Meyhane

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Yolu Hilmi Barlas Yaşam Merkezi 9 G/2 Çayyolu-Ankara

Ata Konağı Restaurant

Hamamönü

devamını oku... Adres: Dumlupınar Caddesi Sarıkadın Sokak No:69 Hamamönü Kurtuluş-ANKARA

Amasra Balıkçısı

GOP

devamını oku... Adres: Koza Sokak. No: 138/10 GOP-Ankara


En lezzetli Hamburger Köftesi

Hamburgerin ana malzemesi hiç şüphesiz içerisine konulan köftesidir. Peki, ama en lezzetli hamburger köftesi kırmızı et mi yoksa beyaz et ile yapılanı mıdır? Yoksa bu çeşitlerin yanı sıra başka hamburger köfte çeşitleri var mıdır?

Son zamanlarda fast food yiyeceklere artan talep ve müşterilerin farklılık arayışları neticesinde bazı hamburger firmaları müşterilerine standartların dışına çıkarak farklı hamburger lezzetleri sunmaktadır. Oldukça lezzetli olan hamburgerlere her geçen gün yeni lezzetler eklenmektedir. Bunlardan bir tanesi de balık köftesi ile hazırlanan hamburger menüleridir. Son derece lezzetli olan bu hamburger ülkemizde en çok tercih edilen hamburger menülerinde ilk sıralarda yerini almaktadır.

Ayrıca peynir içerikli köfteler ve bunların yanı sıra vejetaryenler de unutulmamıştır. Vejetaryenlere özel sebze içerikli özel hazırlanan hamburgerler beğenilerine sunulmakta ve tam not almaktadır. Aslına bakılırsa günümüzde herkese ve her tercihe yönelik hamburger bulabilmek mümkün hale gelmiştir.

Hamburgerlerin Sağlımıza Olumsuz Etkileri Var Mıdır?

Yıllarca hamburgerciler ile uzmanlar arasında ki en büyük çekişme konularından biri olan hamburgerlerin insan sağlığına olumsuz etkileri birçok insanı tedirgin etse de günümüzde hiçte azımsanamayacak kadar fazla bir kesim fast food yemekleri içerisinde özellikle hamburgeri severek tüketmektedir. Peki, ama uzmanlar bu iddialarında haklılar mı?

Yapılan araştırmalarda etlerin elde ediliş ve işlenme yöntemleri her zaman bir muamma halinde kalmıştır. Fakat son zamanlarda birçok hamburger firması şeffaflaşma yoluna giderek yaptıkları hamburger köftelerinin ilk aşamasından son aşamasına kadar olan yolculuğunu müşterilerine sunarak güven kazanmaktadırlar. Diğer bir yandan hamburger festivalleri düzenlenerek en doğal hamburgerlerin hem tanıtımları yapılmakta hem de hamburger severlerin beğenisine sunulmaktadır. Bu festivalde tam not alan menüler firmalarca müşterilerine sunulmaktadır.

Ayrıca bu festivallerin en büyük özellikleri her şeyin tamamen doğal ve en hijyenik şekilde hazırlanmış olmasıdır. Ayrıca tarım hayvancılık ve gıda bakanlığı yetkilileri de bu festivallerde denetimler gerçekleştirmektedirler. Bu sayede fazla şüpheye yer verilmeden doğal hamburgerlerin de olabileceği hamburgerciler tarafından kanıtlanmış olup, birçok şüphenin de yersiz ve asılsız olduğunu bizlere göstermektedir.

Ankara'daki En İyi Hamburgerciler

Ankara birçok konuda her zaman öncü bir şehir olarak karşımıza çıkmıştır. Bu öncü ve yenilikçi konuların başında ise yemek sektörü ilk sıralarda gelmektedir. Özellikle öğrenci ve memurların yoğunlukta bulunduğu Ankara, fast food yiyeceklerin de en çok tüketildiği şehirlerimizden biri olmuştur. Son dönemlerde sıkça duyduğumuz doğal hamburger, ev yapımı hamburger ve daha birçok farklı çeşide ev sahipliği yapan Ankara, en bol çeşitte hamburger menülerini de Ankara'daki en iyi hamburgerciler de bulundurmaktadır.

Gerek AVM'ler olsun gerek ise de özel olarak kurulan hamburger restoranları olsun Ankara'daki en iyi hamburgerleri yiyebileceğiniz en kaliteli ve nezih mekanlar arasında yerini almaktadır. Fakat özellikle belirtmemiz gereken bir durum ise her hamburgerci için aynı şeyleri söylemek ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Bu sebeple eğer en lezzetli hamburgerleri sevdiklerinizle birlikte gönül rahatlığı ile yemek istiyorsanız Ankara'da ki en iyi hamburgercileri bularak yemeğinizi bu mekanlarda yemeniz gerekmektedir. Çünkü Ankara son derece büyük bir şehir ve son zamanlarda merdiven altı olarak tabir edilen özellikle gıda ve yemek alanında sıkça karşılaştığımız gıda teröristlerine fırsat vermemek adına her zaman en bilindik ve kaliteden asla taviz vermeyen mekanların tercih edilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde yapılabildiği takdirde Ankara'da ki en iyi hamburgerciler varlıklarını devam ettirebildiği gibi bizlere de daha fazla yenilikler sunma imkânı bulabilirler. Tabi bu arada yediğimiz hamburgerler de en sağlıklı ve doğal olarak karşımıza çıkacaktır.

Lezzetli Bir Hamburger Menüsü Önerisi İster Misiniz?

Son derece hızlı ve doyurucu bir menü olması sebebiyle tercih edilen hamburgerler son zamanlarda farklı lezzetler ile ve yapılan kampanyalarla birlikte çok daha cazip bir hale gelmiştir. Hamburgerler ile sunulan hamburger menüleri ve yanında sunulan çeşitli atıştırmalık aparatlarla da daha lezzetli bir hal almaktadır. Özellikle elma dilimi patates kızartması, tavuk, soğan halkası ve hamburgerin vazgeçilmez içeriği olan kola. İşte bu lezzetli yemek menüsünün yanına bir de olmazsa olmazlardan o hamburgerciye özel tatlı. Tabi burada hamburgerinizin et köfte, tavuk köfte, balık köfte ve hatta peynirli yani çizburger olması tamamen sizin isteğinize kalmıştır. Damak tadınıza en uygun hamburgerinizi seçebilir ve atıştırmalık aparatlarınızın da siparişlerini hamburgerinize uygun verebilirsiniz. İşte tüm bunlar Ankara'da ki hamburgercileri hem cazip hale getiriyor hem de öğrenciler başta olmak üzere birçok kişi için vazgeçilmez bir yemek haline gelmektedir. Bu bahsettiklerimiz Ankara'da ki en iyi hamburgerciler mekanlarından sadece birkaç örnektir. Daha fazlasını görmek, denemek ve hatta tatmak isterseniz sizleri de Ankara'da ki en iyi hamburgercilere bekleriz.