EN İYİ KARATE SALONLARI

blog yazısı ekle !

EN İYİ KARATE SALONLARI

Karatenin kelime olarak çıplak el gibi anlamlara gelmektedir. Yani silah ve herhangi bir alet kullanılmadan yapılmaktadır. Karate, Türkçe de tek kelime olarak okunsa da aslında farklı anlamlara gelen kelimelerin bileşmesi ile oluşmuştur. Mesela kara: boş; te: el (do: yöntem, strateji gibi.)

Karate özel bir savunma sanatıdır. Karate; saldırgana saldırı amacı gütmeden, gelen baskıyı, şiddeti basit ve sakin bir şekilde savuşturarak bitirmektir. Silah yoksa eller, kollar, bacaklar, ayaklar kısacası vücudun belirli bölümleri kişiyi korumaya yardımcı olmaktadır. Vücudun bölümlerini etkili kullanmanın yöntemlerini öğrenmek gerekir. Karate vücudun bölümlerinin eğitilmesi ile sınırlı ve sıradan bir savunma sanatı değildir. Aynı anda ruhun da düşüncelerin de eğitilmesi gerekir. Çünkü tehlike anında düşünmek ve uygulamak için doğru seçim yapmak gerekir.

Karatenin rahat bir şekilde yapılması için özel kıyafetler giyilmesi gerekir. Bunlara karate – gi denilmektedir. Karate öğrenmek isteyen karate severlere karate – ka denilmektedir.

Japonya da doğan karate, kısa süre de tüm dünyaya yayıldı. Ülkemizde de karateye ilgi küçük yaşlarda başlayarak yetişkinleri de sarmaya başladı. Yıldan yıla artan karateye duyulan ilgi büyük şehirler de karatenin tanıtılması ve öğretilmesi için yetkililer harekete geçti. Özellikle de Ankara gibi kültür başkentimiz Japon kültürüne de kapılarını açmıştır. Böylece Ankara'daki en iyi karate salonları tüm gözleri üzerine çekmiştir.

VOB Pilates Studio

Çukurambar

devamını oku... Adres: 1505.cad işçi blokları mah. Ela apartmanı 45/B Çukurambar Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-Ankara

Ankyra Wolt Sports Club

Balgat

devamını oku... Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

B-Fit Cevizlidere

Cevizlidere

devamını oku... Adres: Cevizlidere Mah. Cevizlidere Cad. No:62/B Cevizldiere-Ankara

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümitköy 1943 cad. (eski 1. cad) No:22 Ümitköy-Ankara

Body Lab Gym Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3316. Sokak No:2/5 Terra Sitesi Alacaatlı Çayyolu-Ankara

Fetih Spor Akademisi

Keçiören

devamını oku... Adres: Pınarbaşı Mah. Ark Cad. No:17/A Keçiören-Ankara

Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Yenimahalle Serhat Mahallesi - Ömer Halis Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi - Batıkent-Yenimahalle Ankara

B-Fit Birlik

Birlik Mahallesi

devamını oku... Adres: Birlik mah. 448. cad. No:105 Birlik Mahallesi-Ankara

B-Fit Yıldız

Yıldız

devamını oku... Adres: Turan Güneş Blv. 701. sok. 4/B Yıldız / Çankaya-Ankara

Turkuaz Spor Kulübü

Pursaklar

devamını oku... Adres: Atatürk Caddesi No:47/B Merkez Mahallesi Pursaklar-Ankara

Pelops Sports Club

Öveçler

devamını oku... Adres: Çetin EMeç Bulvarı 1238. cadde No:16 Yukarı Öveçler-Ankara

Özgür Çelik Spor Merkezi

Demetevler

devamını oku... Adres: 424. sok No:10/A Demetevler-Ankara

Deniz Spor Kulübü - Yaşamkent

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3036. Cadde No:40/A Çankaya-Ankara

1on1 Personal Training

Çankaya

devamını oku... Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Dior Gym

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

Favori Dans Gençlik ve Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Necatibey Caddesi 51-1/B Kızılay-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara


Ankara'daki En İyi Karate Salonları Teori ve Uygulamaları İle Profesyonel Eğitim Süreci

Karate de birden çok farklı stil ve teknik vardır. Bunların her birinin adı olduğu gibi bütün hareketlerin genel adı kihondur. Kihonu zihnimiz de bir yapının iskeleti olarak düşünebiliriz. Zaman içinde dönemin ihtiyaçlarına cevap vermesi için değişimlere uğramıştır. Eklenen ya da çıkarılan teori ve teknikler kihonu oluşturur.

Karate de hareketler yumruk, tekme, atak, defans gibi temel yöntemler üzerine geliştirilmiştir. Karate de hareketlerin püf noktası hızlı olmak gerekir. Çünkü hareketlerin etkili olması için birbiri ardına gelen tekmeler veya yumruklar ile sağlanabilir.

Karate de diğer spor dallarından farklı kuşak uygulaması vardır. Spor olarak yapılması ile kişinin başarı ve geçirdiği zamana göre çeşitli kuşaklara hak kazanmasıdır. Böylece karate de ne kadar deneyim kazandığı ne kadar bilgi ve teknik öğrendiğini gösterir.

Ankara'daki en iyi karate salonları, kuşak serisini tamamlayarak ulaşılması gereken son nokta da bulunan eğitmenler tarafından öğretilmektedir. Bu da bilgilerin ne kadar doğru ve iyi bir kaynaktan aktarıldığının en güzel kanıtıdır.

Ankara'daki en iyi karate salonlarında karateye en baştan başlayarak öğretilmektedir. Böylece daha önceden karateye başlayanların varsa eksiklikleri veya yanlışları düzeltilmesi için iyi bir fırsattır. Ankara'daki en iyi karate salonları karateye uygun çizgiler de dizayn edilmiştir. Buna bağlı olarak karate uygulamaları ya da antrenmanlar verimli geçirilmektedir.

Yukarıda saydıklarımızdan başka karate stratejilerinden bazıları şunlardır: goju ryu, wado ryu, shotokan, shito ryun, ashihara, kyokushinkaidir.

Ankara'daki En İyi Karate Salonlarındaki Eğitimlerin Katılımcılara Faydaları Nelerdir?

Her sporun vücudun iç sistemine ve dış sistemine faydaları saymakla bitmez. Karate de bu faydaların yanı sıra psiko- sosyal faydası ile bir adım öne geçmektedir. Böylesine yararlı bir sporu gençler arasında yayılmasını sağlayarak mutlu bir topluma sahip olmak mümkündür. Ankara'daki en iyi karate salonları karatenin tüm halka yayılmasını sağlayarak mutlu bireyler yetiştirme de en önemli görevi üstlenmektedir.

  • Karate eğitimlerinin sağladığı faydaları detayları ile inceleyelim:
  • Karate hızlı olmayı ve çevik hareket etmeyi gerektirir. Böylece kişi seri olmayı öğrenerek hayatın hızlanmasını da sağlar.
  • Güçlü bir vücut sağlar. Böylece herhangi bir tehlike anında kendine güven ile beraber saldırı sert bir şekilde bastırılabilir.
  • Gücünü kullanmak konusunda kontrol önemli bir noktadır. Böylece karate nerede ne kadar güç kullanmayı öğretir. İnsanlara karşı gereksiz veya kendine zarar verecek güç kullanımı ortadan kalkar.
  • Büyüdükçe bedenin esnekliği kaybolur. Ancak karate ile bu esnekliği korumak mümkündür.
  • Evrensel bir spordur. Böylece herkes karate yapabilir.
Ankara'daki en iyi karate salonları karate meraklıları ile hareketlenmektedir. Her yıl binlerce karate meraklıları karatenin zorlu ve meşakkatli sürecinde ter dökmektedir. Başarılı olan sporcular sertifika ve kuşak ile ödüllendirilmektedir. Karate eğitimleri sadece Ankara'daki en iyi karate salonlarında verilen eğitimler ile sınırlı değildir. Kişi hayatta yeteneklerini geliştirmek ve karatenin felsefesini uygulayarak devam etmelidir. Kendi ve insanlar ile barışık bireyler her zaman mutlu olmaktadır.

Karate donanımına sahip kişilerde güvensizlik sorunu ortadan kalkmıştır ve kendilerini daha rahat hissetmektedir. Özellikle de kadınların caddelerde sokaklarda rahat yürümesi kendilerine güvenin geldiğini göstermektedir.

Ankara'daki En İyi Karate Salonlarındaki Eğitmenlerden Altın Değerinde Öğütler

Karate eğitimleri tek başına yeterli olmaz. Yani beklenmedik bir durum karşısında kişinin kalp sisteminde ani basınç yaşanacağından bu sistem zorlanır. Bu durumu önlemek için kal damar sisteminin düzenli çalışmasını sağlamak, basıncı ayarlamak için uzun mesafe koşuları veya ritimli koşular yapılmalıdır.

Karateye başlamadan önce mutlaka egzersiz yaparak kasların, eklemlerin ısınmasında fayda vardır.

Bir tehlike anında önemli noktaları korumak gerekir. Mesela kollar, bacaklar, baş gibi.

Yukarıda bahsettiğimiz öğütlere kulak verirseniz bir tehlikeyi yaralanmadan kolay bir şekilde halletmek mümkündür. Ayrıca vücudun bölümlerini tanıyarak en az enerji harcayarak kısa yoldan da etkisiz hale getirmek mümkün olmaktadır.

Ankara'daki en iyi karate salonlarındaki eğitmenler karateyi tam anlamı ile öğrenerek müşterilerine ve okuyucularına karate teorilerini kolaylaştırmak adına küçük ip uçları vermektedir. Böylece kendini korumanın yanı sıra karşıya daha az zarar vererek etkisiz hale getirmeyi öğütler. Her yöntemin kendine özgü ipuçları karateyi sevdirerek kolaylaştırmaktadır.