EN İYİ KAŞ TASARIMI

blog yazısı ekle !

EN İYİ KAŞ TASARIMI

Kaş tasarımı genel ifade ile kaşları yeniden şekillendirmek ve hacim kazandırma işlemidir. Kaş tasarımında belirli teknikler ve yöntemler kullanılmaktadır. Kaş tasarımı kendi içinde birçok stil ve uygulama yöntemine de sahiptir.

Kaş şekli insanın mimiklerini belirginleştiren bir unsurdur. Bu yüzden kaş tasarımı ile farklı şekillerdeki kaşlar kişinin ifadesini değiştirme de büyük rol oynar. Bir kişiye uygulanacak kaş tasarımında kişinin yüz hatları, göz yapısı, kaşın sahip olduğu kıl yapısı, kişinin tarzı, yaşı gibi birçok faktöre göre kaş tasarımı yapılmaktadır. Uzman tasarımcılar tarafından Deneyim, teknik ve beceri ile harmanlanan işleme denir. Bütün bunlar dışında kaş tasarımında kuralların, yöntemlerin dışında bir de kaş tasarımcının özel yöntemleri de vardır.

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA

H2O Güzellik Salonu

Tunalı

devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi cad. 94/17 (journey mağazası üstü) Çankaya-Ankara

Yeşim Yamak Güzellik Salonu

Çankaya

devamını oku... Adres: Uğur Mumcu Cad. 83/4 Gaziosmanpaşa Çankaya - Ankara

Sevil Seyfeli Beauty

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik 1 Caddesi 26 / 3 Kızılay - Ankara

Eda Bayazıt Güzellik Salonu

Eryaman

devamını oku... Adres: Altay Mah. Orhan Bey Cad. No:1 Atayıldız Plaza Kat:8 Daire: 68 (Optimum AVM Karşısı) Eryaman - Ankara

Bilge Dargün Güzellik Salonu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: 3222. Cad. 17/4 Yıldız Yağmuru Sitesi Yaşamkent - Ankara

Sıla Güzellik Salonu

Elvankent

devamını oku... Adres: Atakent mah. 1481 sok. no:31/A (nido dondurma ara sokağı) Elvankent - Ankara

Aycan Güzellik Salonu

Abidinpaşa

devamını oku... Adres: Tıp Fakultesi cad. No:75/1 Abidinpaşa-Mamak-Ankara

Ayşegül Özdemir Güzellik Salonu

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik Caddesi 26/8 Kat:3 Kızılay-Ankara

Onur Özer Estetik Merkezi

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Tunus Cad. No: 73/4 Kavaklıdere-Ankara

Beautiful Ladies Güzellik Salonu

Kızılay

devamını oku... Adres: Kültür mah. Dr. Mediha Eldem Sok. 38/8 Kızılay-Ankara

SRA Güzellik Salonu

Tunalı

devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Cad. 68 / 3 Çankaya - Ankara

Şengül Bozkır Beautyland Güzellik Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2879. Sokak 2 / C Çayyolu - Ankara

Duru Life Güzellik Salonu

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Bahçelievler 7. cad. 25. sok. 9/1 Bahçelievler-Ankara

Anka Vip Guzellik Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Çukurambar Mah. 1424. Cadde Erdil Apartmanı No:2 Daire: 17 Çukurambar - Ankara

BB Güzelik Salonları

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mh. Bestekar Sk. Sonat Apt. 70/10 Tunalı - Ankara

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümitköy 1943 cad. (eski 1. cad) No:22 Ümitköy-Ankara

Afeti Devran Güzellik Salonu

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 16/4 Gölbaşı - Ankara

Çağdaş Ergün Saç Tasarım - Kuaför

Dikmen

devamını oku... Adres: Sokullu Mehmet Paşa caddesi 127/C Dikmen-Ankara

Aytu Manikür ve Pedikür Evi Güzellik Salonu

Etlik

devamını oku... Adres: Aşağı Eğlence Mah. Yeni Etlik Cad. 78 / B Etlik - Ankara


Kaş Tasarımında Püf Noktalar

Kaş tasarımı işleminde kaşların görüntüsü için renk ile kıl görüntüsü eklenmektedir. Kaşlar buraya kadar sıradan bir görüntüye sahiptir. Asıl işlem kaş tasarımı ile başlar. Yani kaşların sade, zarif ve göze çarpan bir görüntüsü bu aşamada verilir.

Kaş tasarımlarında uygulanan herhangi bir yöntem yarı kalıcıdır. Bu yüzden kaş tasarımı da kalıcı makyaj uygulamasına aittir. Böylece işlemin titizliği önemlidir.

Kaş tasarımı ile kaşların yeniden oluşturulması, sarkık kaşların kaldırılması, seyrek olan kısımların yeniden doldurulması işlemidir.

Yaşlılık belirtilerinden olan sarkmalar kaşların yapısını da etkilemektedir. Mesela uç noktalarında düşmeler meydana gelir. Bu durumda sadece kaşlar etkilenmez. Yaşlı, hüzünlü ve bitkin bir ifade oluşturur yüzde. Kaş tasarımı yöntemlerinden uygun olanı ile düzeltmek mümkündür.

Kaş tasarımında isimlerini yeni duyduğunuz yöntem ve teknikler kaş tasarımını oluşturur. Ancak kaş tasarımcının uzmanlığı, sabrı, yeteneği, deneyimi, ürünlerin kalitesi ise kaş tasarımın kalıcılığını, şıklığını kısaca işlemin verimini büyük ölçüde etkilemektedir.

Kaş Tasarımı Yöntemleri Nelerdir?

 • Kaş kontür uygulaması
 • 3d kıl tekniği
 • 4d kaş uygulaması
Kaş tasarımı sadece kaş bölgesinde sorun olanlar uygulamamaktadır. Dünyaca ünlü sanatçıların, artistlerin yüz ifadelerini, bakışlarını güçlendirmek amacı ile kaş tasarımı uygulamalarına başvurmaktadır. Zaman içinde yayılan kaş tasarımı son beş yıldır ülkemizde de oldukça popüler bir uygulamadır.

Bakımlı, güzel kadınların kaşlarına önem vermesi ile kalıcı yöntemlere yönelmişlerdir. Kaş tasarımı sadece çalışan bayanların değil ev hanımlarının, 18 yaşından büyük üniversite öğrencilerinin de yaptırdığı güveniliri bir uygulamadır. Bu uygulamayı güvenilir kılan unsurlar nelerdir? Cevabı Ankara'da gizlidir. Çünkü Ankara'daki en iyi kaş tasarımı güzellik salonlarında uygulamalara sahip çok gelişmiş ve modern güzellik salonları bulunmaktadır.

Her güzellik salonunda kaş tasarımı uygulaması yaptırılmamalıdır. Sadece bu konuda uzmanlaşmış kaş tasarımcılara ve lisanslı ürünlere sahip güzellik salonlarında yaptırılmalıdır. Ankara'daki en iyi kaş tasarımı güzellik salonlarındaki uygulamaları ile dünya standartları yakalamış kaş tasarımcıları ile hizmet verilmektedir. Ayrıca işlem öncesinde ön görüşme ile kişinin kaş tasarımında istediği kaş şekli, kaş sorunları gibi bilgilendirme görüşmeleri ile işlem daha sağlıklı olmaktadır. Yani kişinin istediği kaş yapısı ve kaşın sahip olduğu durum ile ön inceleme yapılmaktadır. Böylece kişinin istediği ile sahip olduğu kaş yapısının örtüşmesi incelenir.

Geçmişten Günümüze Kadar Kaş Tasarımı Eğilimleri Nelerdir?

Moda kavramı oldukça geniştir. Saç modası, kıyafet modası, kaş modası gibi. Moda her dönem mevsime, ihtiyaca göre değişmektedir. Kaş tasarımı nasıl bir değişim geçirmiştir geçmişe şöyle bir yolculuk yapalım:

 • 1960'lı yıllarda kaş tasarımı kalın ve sık kaşlar modaydı.
 • 1980'ler de bu çizgi değişti. Kaşlar da zarif ve kavisli bir yapı görülmüştür.
 • 1990'lar da kaşlara dokunuşlar artmıştır. Yani gösterişli ve dikkat çeken kaş yapısı ortaya çıkmıştır.
 • 2000'li yıllar da kaşlar da incelik söz konusuydu. Ancak bu şekil fazla tutulmamıştır.
 • 2012 yılında 1960 yıllarının modasına dönüş görülmektedir. Yani kalın kaşlar tekrardan moda olmuştur.
Ankara'daki en iyi kaş tasarımı güzellik salonlarındaki uygulamaları ile sadece ülkemizdeki değil dünya trendlerine uygun kaş tasarımları ile karşılaşmanız mümkündür. Güzellik salonlarındaki kaş tasarımcılar yurt dışındaki seminerlere katılarak bilgi ve tecrübelerini yenilemektedir.

Ankara'daki En İyi Kaş Tasarımı Güzellik Salonlarında Uzmanlar Bu Uygulamanın Bakışlar Üzerindeki Etkilerini Detaylandırıyor

 • Gözlerin iri görünmesi için kaş şekli önemlidir. Bunun için kaşların kıvrımlı yapısının ön plana çıkarılması gerekir. Kaş araları açılması da unutulmamalıdır.
 • Böylece gözlerin altındaki çukurlarda kendiliğinden kaybolacaktır.
 • Çekici bir görüntü elde etmek için kavisli ve hilal tarzındaki kaş tasarımı ile sağlanabilir.
 • Kaşların aşağı doğru sarkması görüntünün negatiflik kazanmasına sebep olur.
 • Ark stili ile alımlı bir kazanım elde edilebilir.
 • Kişinin konumu, tarzı icabı sert bir ifade istenebilir. Bunu kaşlar ile sağlamak mümkündür. Kaş tasarımında üçgen kaş stili ile yapılabilir.
Yüzdeki ifadenin kaşlar tarafından etkilendiğini yukarıda belirtmiştik. Ankara'daki en iyi kaş tasarımı uzmanları bu ifadenin nasıl değiştirildiği konusunda detaylı ve rasyonel bilgiler ile ifademiz destekleyen açıklamalarda bulundu.

Güzellik salonlarında kaş tasarımı uygulamaları mümkündür. Bu işlem sırasında hijyen ve temizlik önemlidir. Çünkü sağlığa etki oluşturmamak için mekânın temizliğinden, kullanılan aletlerinin temizliğine, ürünlerin kalitesine kadar her şeye dikkat edilmesi gerekir.

Ankara'daki En İyi Kaş Tasarımı Güzellik Salonlarındaki Son Yılın Trendleri Belli Oldu

Ankara'daki en iyi kaş tasarımı güzellik salonları uygulamaları modaya yön vermektedir. Ülkemizin merkezi konumunda olması sadece bir nedendir. Ancak estetik ve yüz yapısına uyan kaş tasarımlarının yanı sıra, dünyaca ünlü sanatçıların kaş tasarımlarını uygulayabiliyor olmaları en büyük unsurdur. Öyleyse son yılın kaş tasarımı trendlerine yakından bakalım:

3d kıl tekniği hem doğal hem de özgün kaş tasarımı oluşturması ile oldukça popülerdir. Kaş rengine uyum sağlaması ile doğallık her zaman korunmaktadır. Ayrıca yaşlanma belirtilerinin kaşlardan silinmesi, kaşların kaldırılması için 4d kaş tasarım uygulaması da hiçbir zaman popülerliğini kaybetmemektedir.