EN İYİ LEKE BAKIMI

blog yazısı ekle !

EN İYİ LEKE BAKIMI

Cilt insanın sahip olduğu en önemli giysidir. Cildin parlak, pürüzsüz ve kusursuz olması için gerekli özeni bireyin göstermesi gerekir. Bunun için çeşitli maskeler, peeling tarifleri gibi yöntemler ile işe müdahale etmektedir. Doğrudur ancak eksiktir. Lekelerin oluşumundan önce gözeneklerin temizlenmesi, cildin nemlendirilmesi, yeterli vitamin ile desteklenmesi gerekir. Ancak ciltte oluşan lekeler için ne yapmak gerekir? Veya ciltte neden lekeler oluşuyor? Gibi sorular ile hayatınızın bir döneminde ister istemez karşılaşırsınız.

Ciltte meydana gelen lekeler, kusurlu bir görüntü oluşturur. Ancak ciltte oluşan lekelerin çözümü teknolojinin sunduğu hizmetlerin belki en önemlisidir. Leke oluşumu ciltte bulunan renk pigmentlerinin heterojen dağılımı sonucunda oluşmaktadır. Yani renk pigmentlerinin bölgesel yoğunlaşması sonucunda oluşmaktadır.

Ciltte oluşan lekeler çil gibi lekeler kimileri için tarz veya kendine özgü bir ifade iken kimi bu lekeleri büyük bir problem olarak görmektedir. Mesela kırmızı saç rengini tamamlayan çillerdir. Ya da kırmızı saç rengi ile beraber çiller kişi de tatlı bir ifade oluşturmaktadır. Ancak lekelerin yoğunluğu ve türü itibari ile birçoğumuz için tedavi edilmesi gereken bir sorun olarak görülmektedir. Bu yüzden leke bakımı ile cilt yüzeyinde oluşan lekelerin azaltılması, tedavisi gibi birçok çözümü de içermektedir.

Lekeler çeşitli sebeplerin sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Mesela bir hastalık sonucunda lekeler oluşabilir. Bu lekelerin ortadan kaldırılması için o hastalık ile ilgili tedavi süreci başlatmaktır. Gerekli ilaç vb. tedavi unsurları ile kurtulmak mümkündür. Lekelerin oluşumu direkt cilt ile bağlantılı olmayabilir. Mesela lekelerin oluşmasına neden olacak sebepler arasında yaşın ilerlemesi, güneşe uzun süreli maruz kalmak, kozmetik ürünlerinden parfüm gibi maddelerin kullanımı sonucu oluşan, ağda, lazer epilasyon sonrasında yüzeyin güneşe karşı korunmasız çıkılması, hormonlar, böbrek, ciğer gibi hastalıklar sonrasında lekeler oluşmaktadır. Bu gibi rahatsızlıkların sorunu araştırılarak leke bakımı uygulanmalıdır.

Leke oluşumu bazılarında sonradan değil doğum ile başlar. Yani bu lekeler için akla ilk gelen çildir. Çilin çoğalması, yayılması ve renginin koyuya dönmesi gibi faktörlerin önüne geçmek için leke bakımı şarttır.

Güneş koruyucusuz çıkılması sonucunda ciltte lekeler oluşur. Güneş ışığının şiddeti ile bu lekeler artar. Özellikle de yaz aylarında sık görülen bu lekelerin oluşumuna karşı önlem almak gerekir ve düzenli leke bakımı yaptırılmalıdır.

Esin Sarıbay Güzellik Salonu

Çankaya

devamını oku... Adres: Sancak Mahallesi Turan Güneş Bulvarı Korman Sitesi 51/J Çankaya-Ankara

Bk Beauty And Beyond

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi 1450 Sokak ATM Plaza A Blok Kat:2 D:8 Çukurambar-Ankara

Derya Demir Güzellik Salonu

Kızılay

devamını oku... Adres: Meşrutiyet Mahallesi Karanfil 2 Sokak No:40/5 Kızılay-Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA

Clarus Güzellik Salonu

Tunalı

devamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Tunalı Hilmi Caddesi No:105/10 4. Kat Tunalı-Ankara

Ayda Beauty

Çankaya

devamını oku... Adres: Büyükesat Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi No:73/2 Çankaya-Ankara

Beauty Point Ankara

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunalı Hilmi Caddesi No:68/13 K:2 Tunalı-Ankara

Ayşe Işık Güzellik Salonu

Kızılay

devamını oku... Adres: GMK Bulvarı No:7/5 Kızılay-Ankara

Nadire Güzellik Salonu

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Bestekar Caddesi No:80/5 Tunalı-Ankara

Banu Parlak Güzellik Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:9 YDA Center A Blok Kat:27 Daire:859 Çukurambar-Ankara

Ata Estetik

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2716. Caddesi Orun Villaları No:11 Çayyolu-Ankara

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2481. Sokak Kafkas Sitesi No: 22 Çankaya - Ankara

Ebru İnanır Güzellik ve Bakım

Bağlıca

devamını oku... Adres: Yeni Bağlıca Mahallesi Etimesgut Bulvarı No:110 (pizza il forno üstü) A Blok Kat:3 Daire:6 Bağlıca-Ankara

Filiz Akın Ve Ömer Güzellik Salonu

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Akın Mahallesi Bestekar Sokak No:70/15 Tunalı-Ankara

Bali Premium Beauty Güzellik Salonu

İncek

devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mahallesi Zafer Caddesi No:54 İncek-Ankara

Hilal Kutluca Güzellik Salonu

Kızılay

devamını oku... Adres: Kızılay Mahallesi GMK Bulvarı FLZ Plaza Kat:7 No:15 Kızılay-Ankara

Green Güzellik Salonu

Kızılay

devamını oku... Adres: Kocatepe mah. Meşrutiyet caddesi No: 26/11 kat 6 Kızılay Ankara

Beauty Beyond Güzellik Salonu

Tunalı

devamını oku... Adres: Kavaklıdere Mahallesi Büklüm Sokak No:44/3 Tunalı-Ankara

Lotus Kuaför ve Güzellik Salonu

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı 1211 Sokak No:1/D Bağlıca-Ankara

Polina Güzellik Merkezi

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3035 Cadde No:68 Hayrankule 16. Kat Daire:83 Yaşamkent-Ankara


Leke Oluşumu İçin Uygulanacak Tedbirler Nelerdir?

  • En belirgin olan leke güneş lekeleridir. Özellikle de açık tenli kişilerin küçük yaşlardan başlayarak güneş koruyucu kremler kullanması gerekir. İşin püf noktası yaşına uygun faktörlü kremler ile lekelere karşı tedbirler alınabilir.
  • Bronzlaşmak için tercih edilen solaryum cihazları mevcuttur. Ancak kişinin cilt yapısını bozmayacak saatlerde ve seans sürelerine göre bu işlem gerçekleştirilmelidir. Aksi taktirde kişinin cildinde lekeler oluşur.
  • Lekelerin çoğu kişilerin yanlış ürün tercihi veya ürünlerin yanlış kullanılması sonucunda oluşmaktadır. Tercih ürünlerin talimatlarına göre kullanmak gerekir. Mesela parfümler, ıslak mendilleri, kremler gibi kozmetik ürünlerinin alkol oranın fazla olması ile cilt gözeneklerini kapatır. Daha sonra güneşe çıkıldığı zaman cildin gözeneklerindeki bu maddeler kalıcı olarak lekelere dönüşür.
  • Cilt bakım uygulamalarının cildi hassaslaştırarak duyarlı hale getirir. Mesela lazer epilasyon, ağda ürünlerinin hassas bölgelere teması halinde cildin yüzeyi duyarlı hale gelir. Bunun için cildin kış aylarında güneş etkisinin minimum düzeyde olduğu zamanlarda gerçekleştirmek gerekir.

Leke Bakımı İçin İzlenmesi Gereken Dört Temel Adım

Oluşan lekeler kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Bu yüzden lekelerin oluşum sebebi, kişinin yaşı, kilosu gibi faktörleri analiz etmek gerekir. Böylece leke bakımı ile lekelerin tamamen ortadan kaybolması sağlanır.

Cildin dokusunda meydana gelen alerji, şişme, kaşıntı, kızarıklık gibi faktörler hastalık belirtisi olabilir. Bu yüzden cildin normale dönmesi için iyileştirilmesi gerekir.

Analizler sonucunda lekenin neden oluştuğu belirlenir. Ve böylece lekelerin tedavisi için uygun yöntem seçilir.

Leke tedavi işlemi tamamlandıktan sonra cildi korumak gerekir ve cilde düzenli olarak leke bakımı yapmak gerekir.

Teknolojinin gelişmesi leke tedavisi, leke bakımı gibi konularında kısa sürede yüksek verim almayı sağlayan cihazlar geliştirildi. Aynı zamanda nitelikli ve bilgi elemanlar ile leke sorunu araştırılarak doğru yöntemler uygulanmasının gerekliliği doğdu. Leke bakımı için geliştirilen yöntemler:

  • Fraksiyonel lazer
  • P.r.p yöntemi
  • Comelan- dermamelan depigmentasyon yöntemleridir.
Aynı zamanda leke bakımı yöntemleri (mezoterapi, leke maskesi, renk açıcı kremler gibi) ile lekelerin tedavi edildiği görülmektedir. Tedavi sonrasında cilt güneş koruyucular ile tamamen korunması gerekir.

Kozmetik ürünlerin doğru kullanılması, güneş ile temas süresinin ayarlanması gibi basit önlemler ile cildinizi koruyabilirsiniz.

Leke bakımı yöntemleri için en az iki seans gerekmektedir. Eğer lekelerin derin ve koyu renkli olması durumuna göre seans sayısını dörde çıkarmak mümkündür.

Ankara'daki en iyi leke bakımı uygulamaları için güzellik salonları başta olmak üzere klinik ortamlarında da gerçekleştirilmektedir. Bu konuda yeterli bilgi ve tecrübenin yanı sıra yukarıda saydığımız leke bakımı için dört temel adımın uygulanması işlem sürecinin etkisini hızlandırmaktadır. Ankara'daki en iyi leke bakımı uygulamaları dememizdeki iddia da leke bakımı işlemi için titiz ve ayrıntılı bir prosedür izlenmektedir. Leke bakımı uygulamaları ile ilk seans da sonuç almak mümkündür. Ancak Ankara'daki en iyi leke bakımı uzmanları lekelerin tamamen yok edilmesi için gerekli sabrı ve işlem sürecinin tamamlanması gerektiğini vurgulamaktadır. Ve leke bakımı uygulamalarını da bu görüş üzerine yürütmektedirler.

Ankara'daki en iyi leke bakımı uygulamaları sadece bölgenin değil ülkemiz için de örnek teşkil eden içeriklere sahiptir. Hem uzmanların manuel uygulamaları hem de cihazların leke bakımı için uygulanması çok yönlü bir süreç sunmaktadır.