KADINLARIN DÜŞMANI, ERKEKLERİN DOSTU ANKARA'NIN HALI SAHA SAVAŞLARI

blog yazısı ekle !

KADINLARIN DÜŞMANI, ERKEKLERİN DOSTU ANKARA'NIN HALI SAHA SAVAŞLARI

Erkeklerin kadınlardan sonraki en büyük tutkusu, kadınların işe yeni sürülmüş ojesinin bozulmasından sonraki en büyük nefretidir, halı saha maçları bazen evlerde 3. dünya savaşı nedeni olduğu da olmuştur. Aslında ne kadar masumdur, Ankara'nın halı sahaları ve halı saha maçları sadece top oynayarak spor yapılan bir alan olmasına rağmen en az 22 erkeğin buluştuğu bir alan olunca kadınlarında aklına gelmeyen kötü senaryolar kalmaz. Ankara'da yapacak bir şey bulamayınca onlarda halı saha ya gitmeyi kendilerince çözüm buldular.

Aslında kadınların altın günü kadar masum, erkek erkeğe genelde baklava yiyerek evlere dağılarak sonlandırdıkları bir aktiviteden başka bir şey değildir halı saha maçları. Hani evde dursa televizyon için tartışacaktın ya da o çoraplar için, nolmuş yani adam hafta bir gün halı saha maçına gitmiş ise.

B-Fit Yıldız

Yıldız

devamını oku... Adres: Turan Güneş Blv. 701. sok. 4/B Yıldız / Çankaya-Ankara

Grenada Life Personal Training Beauty

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümitköy 1943 cad. (eski 1. cad) No:22 Ümitköy-Ankara

Air Form Spor Stüdyosu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3158. Cadde No:51 Çankaya-Ankara

Turkuaz Spor Kulübü

Pursaklar

devamını oku... Adres: Atatürk Caddesi No:47/B Merkez Mahallesi Pursaklar-Ankara

Fit Stop Personal Training & Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No:138/A Çankaya-Ankara

VOB Pilates Studio

Çukurambar

devamını oku... Adres: 1505.cad işçi blokları mah. Ela apartmanı 45/B Çukurambar Ankara

Özdemir Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Ziya Gökalp Cad. 41/22 Kolej-Kızılay-Ankara

Diva Spor Center 2

Cebeci

devamını oku... Adres: Cemal Gürsel cad. Yeni Acun sk. 1/A Cebeci - Ankara

Maksimum Spor Merkezi

Etlik

devamını oku... Adres: Aşağı Ayvalı Mah. Üçbaş Caddesi No: 26/17 Etlik-Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

TOBB Etü Spor Merkezi Nakra Sports

Söğütözü

devamını oku... Adres: Söğütözü cad. Blok: 3 No: 43 Söğütözü-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Yenimahalle Serhat Mahallesi - Ömer Halis Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi - Batıkent-Yenimahalle Ankara

Kickboks Emre Kalem

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Pamuklar Mah. Sivas cad. No:12 Prestij Vadi Konutları Şentepe Yenimahalle Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell Pilates

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent ANKARA

NCore Training Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3066. Sokak No:21 Çayyolu-Ankara

Coach Negiz

Mamak

devamını oku... Adres: Saime Kadın Mah. Mamak Cad. No:85/F Mamak-Ankara

Fetih Spor Akademisi

Keçiören

devamını oku... Adres: Pınarbaşı Mah. Ark Cad. No:17/A Keçiören-Ankara

Pelops Sports Club

Öveçler

devamını oku... Adres: Çetin EMeç Bulvarı 1238. cadde No:16 Yukarı Öveçler-Ankara

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümitköy 1943 cad. (eski 1. cad) No:22 Ümitköy-Ankara


Peki Erkekler Bu Halı Sahadan Ne Anlar

Vallahi bayanlar altın günlerinden ne anlıyorsa erkeklerde halı saha maçlarından onu anlıyor emin olun ki daha fazlası yoktur. Hani zaten erkeklerin yalan söyleme gibi bir yetenekleri de yoktur. Hani bir çocuk dışarı da bir yaramazlık yapıp evine döndüğünde annesi gözünden bir şeyler yaptığını anlarda hemen konuşturur ya, hah işte öyle bir şey sizde artık onun annesi modundasınız ve her an ondan istediğinizi öğrenebilirsiniz.

O yüzden çok da sizin kafanızda kurduğunuz kadar büyük bir hadise değildir. Mesela onlar buluşur iki laflar, arabalardan, işten konuşur, birbirleri ile dalga geçer sonra maça yirmi iki erkek girerler ve başlarlar o muhteşem derbi sandıkları maça, koşturmaca sakatlanmalar falan derken dışarıdan da onları izleyen iki arkadaşları varsa iki sevinç gösterisi yapar halı sahayı bir tur dönerler ve en büyük futbolcu edası ile oyunlarına devam ederler.

Halı saha skora göre ödenir, halı sahadan çıkıp iki laflayıp belki bir şeyler içip evlere dağılırlar. Aslında halı saha grupları kurup bir hafta boyunca konuşup koşturdukları o halı saha bundan ibaret. Sanki hiç evlerinde baklava yememiş gibi orada gelen baklava onlara ne lezzetli gelir kazanmış adamlar daha ne olsun. Ankara'da halı sahadan başka eğlence de bulamadılar gariplerim böyle eğleniyorlar. Gerçi bu halı saha işinin Ankara'sı, İstanbul'u yok bu erkeklerin kendilerince deşarj olup enerjilerini attıkları ve erkekliğin hamurunda olan bir etkinlik sadece bir spor dalı.

Şimdi sen televizyonda sosyal medya da nasıl pilates yapan hatunlara bakıp vücutlarına özenip diyetler ve pilateslere başlıyorsan, onlarında futbolu var. Tek fark onlar gerçekten oldukça tutarlı bir şekilde spor anlayışlarını halı saha ile çok rahat olarak gerçekleştiriyorlar. Senin günlerin kız kıza takılmaların varsa onunda halı sahası var.

Siz sadece sakatlanmadan dönmesi için dua edin. Yoksa o halı sahadan sakatlanarak dönen bir erkek, diş çıkaran bir çocuk kadar huysuz ve çekilmez olur karşısında tam anlamı ile çaresiz kalırsınız. Dağ gibi adam bir halı saha maçında sakatlanarak minik bir bebek kadar huysuz olur animallah hiç mi hiç çekilmezler. Yani onların halı saha anlayışları bunlardan ibaretken bir de biz bayanlar tarafından bakalım şu halı saha işine.

Bir Bayan Halı Sahadan Ne Anlar

Akşam işten gelip sofraya oturduğunuz an bir kıvranmalar, bir aşkımlar, canımlar ortalıktan gider. O an senden bir şeyler isteyeceği belli ve bunun erkek erkeğe yapılacak bir aktivite de olacağı kesin ve bu konuda izin isteneceği de çok belli derken, çıkar azındaki bakla abimizin" aşkım bu akşam halı saha var bizimkilerle" o ses yankılanır içinde halı saha var, halı saha var, halı saha, halı .... Dur bir dakika ne yani yirmi iki erkek bir araya toplanıp bir top peşinde koşmak için bir dünya para verdiğiniz o saçma etkinlik mi ?

Evet o saçma etkinlik var bugün hem de son dakika haberi "halı saha var bizimkilerle" yok ya. " Ben bugün birlikte film izleriz diye mısır bile patlattım ne demek halı saha " cümlesi işte herşeyin başlangıcı olur ve hem senin hem de onun sinirlerin tavan yaptığı güzelim pırasanın tadının kaçtığı o sofrada gerçekten buz gibi bir hava başlar başka zaman izleriz, geldikten sonra izleriz ve daha nice söylenen çözümler ve sözler hiç bir şey bu açılan yaraya ilaç olmaz, olamaz.

Sana inandırıcıda gelmiyor hani, her hafta, her hafta halı saha mı olur ya bunlar ne iş karıştırıyor acaba. Hadi 2 hafta gittin halı sahaya da bu hafta da mı yani ben 3 hafta üst üste annemlere gidelim desem " yeter ya her hafta annenlere mi gidicez? " der. Bunlar bu hafta kesin başka işler karıştıracak. Gerçi evden halı saha diye çıktığı için formayla falan çıktı ama elinde spor çantası vardı.

Ya bu adam ne işler karıştırıyor peşine düşüp takip etsem, üstünü arabada mı değişiyor acaba yok be kızım otur sende ne kurdun kafanda adam bildiğin halı sahaya gidiyor hem yapmaz ki seninki öyle şeyler parfüm falan sıktı mı? whatsapp grubundan kızlara yazıyım acaba onların ki de gidiyor mu? Amanın hepsi birlikte çıkıyorlar bu kızlar mı çok rahat ben mi çok rahatsızım? Belkide daha sakin olmalıyım tamam gitsin ama evlendik evleneli bitmedi bunun da halı sahası arkadaş insan kurtlanıyor. Al işte Gizem'de mızmızlanmış demek ki oda aynı şeyi düşünüyor. Söyleyemedi garibim her hafta halı saha diye bir şey olmaz

Lütfen Sakin Olalım ...

Heyy biraz sakin ol şamiyon o senin sevip güvenip evlendiğin adam ve sen bu adama güvenip sevgini, kendini, kalbini emanet ettin . Sahi şimdi nerden çıktı bu halı saha için bu denli paranoyak yapma halleri sen kulak asma insanlara ve güven, inan yanındaki bu adama, sadece bir halı saha maçını neden bu denli sorun ediyorsun ki ? Derin derin nefes al sakinleş !!! Bu denli organizasyonları yapamaz erkekler hele de korktukları konu da asla yapamazlar. Sakin ol bakalım sen 22 erkek bir araya gelip böyle bir organizasyona girişse zaten kesin bir tanesi ki bu en iyi ihtimal patlak verir. Bunlar bildiğin halı saha maçına gidiyorlar. Ankara'da napsın adamlar ancak halı sahaya gidiyorlar.

Aslına bakarsan hiç de kafanda kurduğun ve korktuğun gibi olmadığını biliyorsun ve sadece etrafın söylediklerin kafanda kurarak hem kendini hem de onu huzursuz edip masum bir halı saha maçını bile koskocaman bir olay haline getiriyorsun.

Bu yakışıklı, senin kızlar ile dışarı çıktığında yaptıklarının sadece erkek versiyonunu yapacak halı sahaya gidip biraz top peşinde koşup enerjisini atacak ve evine gelecek. Ankara'da yapa bileceği etkinlikler içerisinde sence de en iyisi halı saha değil mi ?

Hem ne demişler ? Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.