KADINLARIN DÜŞMANI, ERKEKLERİN DOSTU ANKARA'NIN HALI SAHA SAVAŞLARI

blog yazısı ekle !

KADINLARIN DÜŞMANI, ERKEKLERİN DOSTU ANKARA'NIN HALI SAHA SAVAŞLARI

Erkeklerin kadınlardan sonraki en büyük tutkusu, kadınların işe yeni sürülmüş ojesinin bozulmasından sonraki en büyük nefretidir, halı saha maçları bazen evlerde 3. dünya savaşı nedeni olduğu da olmuştur. Aslında ne kadar masumdur, Ankara'nın halı sahaları ve halı saha maçları sadece top oynayarak spor yapılan bir alan olmasına rağmen en az 22 erkeğin buluştuğu bir alan olunca kadınlarında aklına gelmeyen kötü senaryolar kalmaz. Ankara'da yapacak bir şey bulamayınca onlarda halı saha ya gitmeyi kendilerince çözüm buldular.

Aslında kadınların altın günü kadar masum, erkek erkeğe genelde baklava yiyerek evlere dağılarak sonlandırdıkları bir aktiviteden başka bir şey değildir halı saha maçları. Hani evde dursa televizyon için tartışacaktın ya da o çoraplar için, nolmuş yani adam hafta bir gün halı saha maçına gitmiş ise.

Bed Fit Personal Training

Kızılay

devamını oku... Adres: Fevzi Çakmak Caddesi 2.Sokak No:30/A Kızılay-Ankara

Yaşamkent İlker Spor Kulübü

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2677. Cadde Santra Konutları C Blok No:7 Çayyolu-Ankara

Akademi Spor Uğur Öneş

Demetevler

devamını oku... Adres: 357. Cadde No: 25/G Demetevler - Ankara

Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-Ankara

G Training Vip

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:40 Bahçelievler - Ankara

Gym Dayz Akademi

Çayyolu

devamını oku... Adres: 2677 cad So Çayyolu Plaza Bina no: 3 Blok no:4 Kapi no D-1 Çayyolu Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

Force Crossbox

Bilkent

devamını oku... Adres: Üniversiteler Mah. 1598. Cad. Bilkent Plaza A3 Blok No:5 Ankuva İş Merkezi Yanı Bilkent - Ankara

S Fit Yaşamkent

Yaşamkent

"S-FİT YAŞAMKENT - 25 Dakika da 4000 kalori harcamaya ne dersiniz ?
*25 Dakikalık antremanlar birebir antrenör eşliğinde , EMA-EMS cihazları ile desteklenerek , kişinin ihtiyaçlarına ve talebine yönelik belirlenmektedir. - Kardiyo (Yağ Yakımı) veya bölgesel ( Karın, bacak, sırt… ) antremanlar yapılmaktadır. - Bölgesel çalışma yapılsa dahi EMS-EMA teknolojisi ile diğer kas gruplarıda çalışmaya devam etmektedir. - Sıklıkla sırt ağrısı, bel ve bacak ağrısı yaşıyorsanız, işyerinde sürekli oturma ya da ayakta durma nedeni ile postür bozukluğunuz varsa ağrılarınızdan kurtulmak için doğru adrestesiniz…"devamını oku...
Adres: Yaşamkent Mahallesi 3061. Cadde Akıncı Plaza No:12/B Daire:2 Yaşamkent-Ankara

Kiv Spor Akademisi

Kızılay

devamını oku... Adres: Korkut Reis Mahallesi Yeşilırmak Caddesi No:2 ( Sarar İlköğretim Okulu Spor Salonu ) Kızılay-Ankara

Fizyopark Sağlıklı Yaşam Merkezi

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2780.Cadde 2822.Sokak No:2 Çayyolu-Ankara

Diva Spor Center 2

Cebeci

devamını oku... Adres: Cemal Gürsel cad. Yeni Acun sk. 1/A Cebeci - Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

Pulse Health Sports Studio

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mah. 2133. Sok. 11/2 Mustafa Kemal Mah.-Ankara

ATC Pilates

Tunalı

devamını oku... Adres: Kavaklıdere Mahallesi Tunus Caddesi No:6 Köprülü Apartmanı No:13 Kat:4 Tunalı-Ankara

Personal Trainer Talip Aydoğdu

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca

Sportif Yaşam Reformer Pilates Ümitköy

Ümitköy

devamını oku... Adres: Erler Mahallesi Dumlupınar Caddesi Prestij Konutları No:364/1 Ümitköy-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara


Peki Erkekler Bu Halı Sahadan Ne Anlar

Vallahi bayanlar altın günlerinden ne anlıyorsa erkeklerde halı saha maçlarından onu anlıyor emin olun ki daha fazlası yoktur. Hani zaten erkeklerin yalan söyleme gibi bir yetenekleri de yoktur. Hani bir çocuk dışarı da bir yaramazlık yapıp evine döndüğünde annesi gözünden bir şeyler yaptığını anlarda hemen konuşturur ya, hah işte öyle bir şey sizde artık onun annesi modundasınız ve her an ondan istediğinizi öğrenebilirsiniz.

O yüzden çok da sizin kafanızda kurduğunuz kadar büyük bir hadise değildir. Mesela onlar buluşur iki laflar, arabalardan, işten konuşur, birbirleri ile dalga geçer sonra maça yirmi iki erkek girerler ve başlarlar o muhteşem derbi sandıkları maça, koşturmaca sakatlanmalar falan derken dışarıdan da onları izleyen iki arkadaşları varsa iki sevinç gösterisi yapar halı sahayı bir tur dönerler ve en büyük futbolcu edası ile oyunlarına devam ederler.

Halı saha skora göre ödenir, halı sahadan çıkıp iki laflayıp belki bir şeyler içip evlere dağılırlar. Aslında halı saha grupları kurup bir hafta boyunca konuşup koşturdukları o halı saha bundan ibaret. Sanki hiç evlerinde baklava yememiş gibi orada gelen baklava onlara ne lezzetli gelir kazanmış adamlar daha ne olsun. Ankara'da halı sahadan başka eğlence de bulamadılar gariplerim böyle eğleniyorlar. Gerçi bu halı saha işinin Ankara'sı, İstanbul'u yok bu erkeklerin kendilerince deşarj olup enerjilerini attıkları ve erkekliğin hamurunda olan bir etkinlik sadece bir spor dalı.

Şimdi sen televizyonda sosyal medya da nasıl pilates yapan hatunlara bakıp vücutlarına özenip diyetler ve pilateslere başlıyorsan, onlarında futbolu var. Tek fark onlar gerçekten oldukça tutarlı bir şekilde spor anlayışlarını halı saha ile çok rahat olarak gerçekleştiriyorlar. Senin günlerin kız kıza takılmaların varsa onunda halı sahası var.

Siz sadece sakatlanmadan dönmesi için dua edin. Yoksa o halı sahadan sakatlanarak dönen bir erkek, diş çıkaran bir çocuk kadar huysuz ve çekilmez olur karşısında tam anlamı ile çaresiz kalırsınız. Dağ gibi adam bir halı saha maçında sakatlanarak minik bir bebek kadar huysuz olur animallah hiç mi hiç çekilmezler. Yani onların halı saha anlayışları bunlardan ibaretken bir de biz bayanlar tarafından bakalım şu halı saha işine.

Bir Bayan Halı Sahadan Ne Anlar

Akşam işten gelip sofraya oturduğunuz an bir kıvranmalar, bir aşkımlar, canımlar ortalıktan gider. O an senden bir şeyler isteyeceği belli ve bunun erkek erkeğe yapılacak bir aktivite de olacağı kesin ve bu konuda izin isteneceği de çok belli derken, çıkar azındaki bakla abimizin" aşkım bu akşam halı saha var bizimkilerle" o ses yankılanır içinde halı saha var, halı saha var, halı saha, halı .... Dur bir dakika ne yani yirmi iki erkek bir araya toplanıp bir top peşinde koşmak için bir dünya para verdiğiniz o saçma etkinlik mi ?

Evet o saçma etkinlik var bugün hem de son dakika haberi "halı saha var bizimkilerle" yok ya. " Ben bugün birlikte film izleriz diye mısır bile patlattım ne demek halı saha " cümlesi işte herşeyin başlangıcı olur ve hem senin hem de onun sinirlerin tavan yaptığı güzelim pırasanın tadının kaçtığı o sofrada gerçekten buz gibi bir hava başlar başka zaman izleriz, geldikten sonra izleriz ve daha nice söylenen çözümler ve sözler hiç bir şey bu açılan yaraya ilaç olmaz, olamaz.

Sana inandırıcıda gelmiyor hani, her hafta, her hafta halı saha mı olur ya bunlar ne iş karıştırıyor acaba. Hadi 2 hafta gittin halı sahaya da bu hafta da mı yani ben 3 hafta üst üste annemlere gidelim desem " yeter ya her hafta annenlere mi gidicez? " der. Bunlar bu hafta kesin başka işler karıştıracak. Gerçi evden halı saha diye çıktığı için formayla falan çıktı ama elinde spor çantası vardı.

Ya bu adam ne işler karıştırıyor peşine düşüp takip etsem, üstünü arabada mı değişiyor acaba yok be kızım otur sende ne kurdun kafanda adam bildiğin halı sahaya gidiyor hem yapmaz ki seninki öyle şeyler parfüm falan sıktı mı? whatsapp grubundan kızlara yazıyım acaba onların ki de gidiyor mu? Amanın hepsi birlikte çıkıyorlar bu kızlar mı çok rahat ben mi çok rahatsızım? Belkide daha sakin olmalıyım tamam gitsin ama evlendik evleneli bitmedi bunun da halı sahası arkadaş insan kurtlanıyor. Al işte Gizem'de mızmızlanmış demek ki oda aynı şeyi düşünüyor. Söyleyemedi garibim her hafta halı saha diye bir şey olmaz

Lütfen Sakin Olalım ...

Heyy biraz sakin ol şamiyon o senin sevip güvenip evlendiğin adam ve sen bu adama güvenip sevgini, kendini, kalbini emanet ettin . Sahi şimdi nerden çıktı bu halı saha için bu denli paranoyak yapma halleri sen kulak asma insanlara ve güven, inan yanındaki bu adama, sadece bir halı saha maçını neden bu denli sorun ediyorsun ki ? Derin derin nefes al sakinleş !!! Bu denli organizasyonları yapamaz erkekler hele de korktukları konu da asla yapamazlar. Sakin ol bakalım sen 22 erkek bir araya gelip böyle bir organizasyona girişse zaten kesin bir tanesi ki bu en iyi ihtimal patlak verir. Bunlar bildiğin halı saha maçına gidiyorlar. Ankara'da napsın adamlar ancak halı sahaya gidiyorlar.

Aslına bakarsan hiç de kafanda kurduğun ve korktuğun gibi olmadığını biliyorsun ve sadece etrafın söylediklerin kafanda kurarak hem kendini hem de onu huzursuz edip masum bir halı saha maçını bile koskocaman bir olay haline getiriyorsun.

Bu yakışıklı, senin kızlar ile dışarı çıktığında yaptıklarının sadece erkek versiyonunu yapacak halı sahaya gidip biraz top peşinde koşup enerjisini atacak ve evine gelecek. Ankara'da yapa bileceği etkinlikler içerisinde sence de en iyisi halı saha değil mi ?

Hem ne demişler ? Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.