KADINLARIN DÜŞMANI, ERKEKLERİN DOSTU ANKARA'NIN HALI SAHA SAVAŞLARI

blog yazısı ekle !

KADINLARIN DÜŞMANI, ERKEKLERİN DOSTU ANKARA'NIN HALI SAHA SAVAŞLARI

Erkeklerin kadınlardan sonraki en büyük tutkusu, kadınların işe yeni sürülmüş ojesinin bozulmasından sonraki en büyük nefretidir, halı saha maçları bazen evlerde 3. dünya savaşı nedeni olduğu da olmuştur. Aslında ne kadar masumdur, Ankara'nın halı sahaları ve halı saha maçları sadece top oynayarak spor yapılan bir alan olmasına rağmen en az 22 erkeğin buluştuğu bir alan olunca kadınlarında aklına gelmeyen kötü senaryolar kalmaz. Ankara'da yapacak bir şey bulamayınca onlarda halı saha ya gitmeyi kendilerince çözüm buldular.

Aslında kadınların altın günü kadar masum, erkek erkeğe genelde baklava yiyerek evlere dağılarak sonlandırdıkları bir aktiviteden başka bir şey değildir halı saha maçları. Hani evde dursa televizyon için tartışacaktın ya da o çoraplar için, nolmuş yani adam hafta bir gün halı saha maçına gitmiş ise.

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2481. Sokak Kafkas Sitesi No: 22 Çankaya - Ankara

Force Crossbox

Bilkent

devamını oku... Adres: Üniversiteler Mah. 1598. Cad. Bilkent Plaza A3 Blok No:5 Ankuva İş Merkezi Yanı Bilkent - Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara

Şekerspor 06 Spor Okulu

Keçiören

devamını oku... Adres: Osmangazi Mah. Aşıkpaşa Cad. Final Okulları Keçiören Kampüsü Keçiören - Ankara

Australia Sports Institute (ASI GYM)

Çankaya

devamını oku... Adres: Büyük Esat Mah. Kahraman Kadın Sokak 15/A Çankaya - Ankara

B Fit Cevizlidere

Cevizlidere

devamını oku... Adres: Cevizlidere Mah. Cevizlidere Cad. No:62/B Cevizldiere-Ankara

Yılmaz Sportif Gelişim Spor Kulübü

Dikmen

devamını oku... Adres: Dikmen Caddesi No:398/6 Dikmen-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

The Straps Pilates

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Protokol Plaza 39 / 96 Çukurambar - Ankara

FitPit Pilates & Training Studio

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özel Mah. Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Bulvarı No: 47 / 2 - A Batıkent - Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell Pilates

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent ANKARA

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Babor Sports Club

Çukurambar

devamını oku... Adres: 1470 sok. Gökteşehir sitesi No:2 Çukurambar-Ankara

Trio Pilates Yoga Studio

Bağlıca

devamını oku... Adres: Yeni Bağlıca Mahallesi 1180 Sokak Balpor İş Merkezi No:1/A 3. kat Daire 8 Baglıca-Etimesgut-Ankara

Basamak Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Başkent Örnek Okulları Kampüsü Yayla Mahallesi 1492. Sokak No:27 Keçiören-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Power House Pilates

Bağlıca

Powerhouse Bağlıca Pilates salonumuz da öncelikle postür analizi yapılıyor ve sonrasında yap kas ölçümü yapılıyor.

Sizin isteklerinizi ve şikayetleriniz doğrusunda Kişiye özel dersler yapılıyor. Birebir ikli ve üçlü grup dersleri yapılıyor. Aletli pilates ve Fonksiyonel Antrenman ile birlikte kaslarınızı güçlendirirken esnetiyoruz.

Hamilelik dönemi, öncesi ve sonrası için size uygun egzersizlerle sizi hazırlıyoruz ve 8 yaş üzeri çocuklar için uygun programla çalışıyoruz.

"10 derste farkı hissedecek, 20 derste farkı görecek, 30 derste ise farklı bir bedene sahip olacaksınız"

Joseph Pilates.

devamını oku...
Adres: Yeni Bağlıca Mah. Zirve Cad. Open Sky 91/A No: 115 Bağlıca - Ankara

CSR Sports Center

Birlik Mahallesi

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 450 cadde 65/12 (eski 9. cadde) Birlik-Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-Ankara


Peki Erkekler Bu Halı Sahadan Ne Anlar

Vallahi bayanlar altın günlerinden ne anlıyorsa erkeklerde halı saha maçlarından onu anlıyor emin olun ki daha fazlası yoktur. Hani zaten erkeklerin yalan söyleme gibi bir yetenekleri de yoktur. Hani bir çocuk dışarı da bir yaramazlık yapıp evine döndüğünde annesi gözünden bir şeyler yaptığını anlarda hemen konuşturur ya, hah işte öyle bir şey sizde artık onun annesi modundasınız ve her an ondan istediğinizi öğrenebilirsiniz.

O yüzden çok da sizin kafanızda kurduğunuz kadar büyük bir hadise değildir. Mesela onlar buluşur iki laflar, arabalardan, işten konuşur, birbirleri ile dalga geçer sonra maça yirmi iki erkek girerler ve başlarlar o muhteşem derbi sandıkları maça, koşturmaca sakatlanmalar falan derken dışarıdan da onları izleyen iki arkadaşları varsa iki sevinç gösterisi yapar halı sahayı bir tur dönerler ve en büyük futbolcu edası ile oyunlarına devam ederler.

Halı saha skora göre ödenir, halı sahadan çıkıp iki laflayıp belki bir şeyler içip evlere dağılırlar. Aslında halı saha grupları kurup bir hafta boyunca konuşup koşturdukları o halı saha bundan ibaret. Sanki hiç evlerinde baklava yememiş gibi orada gelen baklava onlara ne lezzetli gelir kazanmış adamlar daha ne olsun. Ankara'da halı sahadan başka eğlence de bulamadılar gariplerim böyle eğleniyorlar. Gerçi bu halı saha işinin Ankara'sı, İstanbul'u yok bu erkeklerin kendilerince deşarj olup enerjilerini attıkları ve erkekliğin hamurunda olan bir etkinlik sadece bir spor dalı.

Şimdi sen televizyonda sosyal medya da nasıl pilates yapan hatunlara bakıp vücutlarına özenip diyetler ve pilateslere başlıyorsan, onlarında futbolu var. Tek fark onlar gerçekten oldukça tutarlı bir şekilde spor anlayışlarını halı saha ile çok rahat olarak gerçekleştiriyorlar. Senin günlerin kız kıza takılmaların varsa onunda halı sahası var.

Siz sadece sakatlanmadan dönmesi için dua edin. Yoksa o halı sahadan sakatlanarak dönen bir erkek, diş çıkaran bir çocuk kadar huysuz ve çekilmez olur karşısında tam anlamı ile çaresiz kalırsınız. Dağ gibi adam bir halı saha maçında sakatlanarak minik bir bebek kadar huysuz olur animallah hiç mi hiç çekilmezler. Yani onların halı saha anlayışları bunlardan ibaretken bir de biz bayanlar tarafından bakalım şu halı saha işine.

Bir Bayan Halı Sahadan Ne Anlar

Akşam işten gelip sofraya oturduğunuz an bir kıvranmalar, bir aşkımlar, canımlar ortalıktan gider. O an senden bir şeyler isteyeceği belli ve bunun erkek erkeğe yapılacak bir aktivite de olacağı kesin ve bu konuda izin isteneceği de çok belli derken, çıkar azındaki bakla abimizin" aşkım bu akşam halı saha var bizimkilerle" o ses yankılanır içinde halı saha var, halı saha var, halı saha, halı .... Dur bir dakika ne yani yirmi iki erkek bir araya toplanıp bir top peşinde koşmak için bir dünya para verdiğiniz o saçma etkinlik mi ?

Evet o saçma etkinlik var bugün hem de son dakika haberi "halı saha var bizimkilerle" yok ya. " Ben bugün birlikte film izleriz diye mısır bile patlattım ne demek halı saha " cümlesi işte herşeyin başlangıcı olur ve hem senin hem de onun sinirlerin tavan yaptığı güzelim pırasanın tadının kaçtığı o sofrada gerçekten buz gibi bir hava başlar başka zaman izleriz, geldikten sonra izleriz ve daha nice söylenen çözümler ve sözler hiç bir şey bu açılan yaraya ilaç olmaz, olamaz.

Sana inandırıcıda gelmiyor hani, her hafta, her hafta halı saha mı olur ya bunlar ne iş karıştırıyor acaba. Hadi 2 hafta gittin halı sahaya da bu hafta da mı yani ben 3 hafta üst üste annemlere gidelim desem " yeter ya her hafta annenlere mi gidicez? " der. Bunlar bu hafta kesin başka işler karıştıracak. Gerçi evden halı saha diye çıktığı için formayla falan çıktı ama elinde spor çantası vardı.

Ya bu adam ne işler karıştırıyor peşine düşüp takip etsem, üstünü arabada mı değişiyor acaba yok be kızım otur sende ne kurdun kafanda adam bildiğin halı sahaya gidiyor hem yapmaz ki seninki öyle şeyler parfüm falan sıktı mı? whatsapp grubundan kızlara yazıyım acaba onların ki de gidiyor mu? Amanın hepsi birlikte çıkıyorlar bu kızlar mı çok rahat ben mi çok rahatsızım? Belkide daha sakin olmalıyım tamam gitsin ama evlendik evleneli bitmedi bunun da halı sahası arkadaş insan kurtlanıyor. Al işte Gizem'de mızmızlanmış demek ki oda aynı şeyi düşünüyor. Söyleyemedi garibim her hafta halı saha diye bir şey olmaz

Lütfen Sakin Olalım ...

Heyy biraz sakin ol şamiyon o senin sevip güvenip evlendiğin adam ve sen bu adama güvenip sevgini, kendini, kalbini emanet ettin . Sahi şimdi nerden çıktı bu halı saha için bu denli paranoyak yapma halleri sen kulak asma insanlara ve güven, inan yanındaki bu adama, sadece bir halı saha maçını neden bu denli sorun ediyorsun ki ? Derin derin nefes al sakinleş !!! Bu denli organizasyonları yapamaz erkekler hele de korktukları konu da asla yapamazlar. Sakin ol bakalım sen 22 erkek bir araya gelip böyle bir organizasyona girişse zaten kesin bir tanesi ki bu en iyi ihtimal patlak verir. Bunlar bildiğin halı saha maçına gidiyorlar. Ankara'da napsın adamlar ancak halı sahaya gidiyorlar.

Aslına bakarsan hiç de kafanda kurduğun ve korktuğun gibi olmadığını biliyorsun ve sadece etrafın söylediklerin kafanda kurarak hem kendini hem de onu huzursuz edip masum bir halı saha maçını bile koskocaman bir olay haline getiriyorsun.

Bu yakışıklı, senin kızlar ile dışarı çıktığında yaptıklarının sadece erkek versiyonunu yapacak halı sahaya gidip biraz top peşinde koşup enerjisini atacak ve evine gelecek. Ankara'da yapa bileceği etkinlikler içerisinde sence de en iyisi halı saha değil mi ?

Hem ne demişler ? Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.