RİTMİN GÜCÜ ADINA

blog yazısı ekle !

RİTMİN GÜCÜ ADINA

Ritim; farklı farklı aletlere vurularak çıkarılan sestir. Ritim vurmalı çalgıların ve perküsyonun temelidir. Ritim hayatımızda öyle önemli bir yer kaplıyor ki farkında olmadan nefes alıp verişimiz bile bir ritim üzerinden devam eder ya da yürüyüş yaparken düşünün hep belli bir ritim üzerinden gider adımlarımızın sesi, yağan yağmur bile belirli bir ritim ile yağarak ses çıkarıyor.

Ritim atölyeleri de aynı şekilde önem taşıyor hepimiz için öyle ki yetişkinlere özel ritim atölyeleri, çocuklara özel ritim atölyeleri, bireysel ritim atölyelerinin yanı sıra bir de şirketlere özel ritim atölyeleri olarak bir çok ritim atölyeleri kurularak alanında uzman eğitmenler eşliğinde eğitimler veriliyor.

Ne işe Yarar Ritim Atölyeleri


Ritim atölyeleri özellikle takım çalışmalarının önemini ortaya koyar fakat sizin ne için tercih ettiğiniz yada ihtiyaç hissettiğiniz de ayrıca bir önem taşımaktadır. Mesela motivasyon için ritim atölyelerini tercih ediyor olabilirsiniz. Düşün olan motivasyonunuzu ritim atölyelerinde ritmin gücü ile yükseltebilirisiniz. Ne için motive olmak istiyor olursanız olun mutlaka denemeniz gereken bir yöntemdir.

Belki de eğlence amaçlı olarak bir ritim atölyesi de seçebilirsiniz. Düşük konsantrasyon durumları içinde ritim atölyelerini tercih edenler oldukça fazla Ankara'da ritim atölyeleri oldukça fazla olarak konsantrasyon problemleri için tercih ediliyor. Belki işinizdeki konsantrasyon eksikliğiniz belki çocuğunuzun okuldaki konsantrasyon eksikliği belki bir anne ya da olarak yaşadığınız konsantrasyon eksikliği sizi Ankara'daki ritim atölyelerine götürebilir.


Bir de şirketlerin takım çalışması için tercih etme sebepleri var ki, bu sebep ile tercih edilen ritim atölyelerinin izlenimleri 2.5 - 3 ay sonunda firmalardaki takım çalışması, motivasyon, koordinasyon ve konsantrasyon süresinin uzaması hatta stresli ortamın çok daha azaldığıdır. Tabi ki bu durumda kaçınılmaz son olan başarı ivmesinin nasıl yükseldiğini göstermektedir.

Ritim atölyelerinin ve bilimsel gerçeklerin gösterdikleri bir diğer değişik durum ise sürekli olarak aynı tempoda tutulan ritmin insanlar üzerinde belli bir süre sonra çok daha derin bir rahatlama ve iç huzur sağladığıdır.

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara

bySANAT Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Beyler Cad. 2742. Sokak No:4 Çayyolu - Ankara

Demiurk Güzel Sanatlar Kursu (T.C MEB)

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Kordonboyu Cad. No: 48 (Elif Mevlana Etli Ekmek Üst Katı) Yenimahalle - Ankara


Hangi Şirketler Ritim Atölyelerine İhtiyaç Duyar


Ritim atölyeleri özellikle şirketler için bir tercih değil tam tersine bir ihtiyaçtır. Şirketinizde özellikle takım çalışması varsa kesinlikle bir ihtiyaçtır. Farklı kültürler ve farklı yapılara sahip olan insanların tek bir isim altında birleşerek o isme hep birlikte, takım olarak hizmet etmeleri durumunda mutlaka birbirinden haz etmeyen yada birbirleri ile iletişime geçemeyen, geçmeyen hatta iletişime geçmede ciddi sorunlar yaşayan ekip arkadaşlarınız vardır.

O zaman şirketler için özel ritim atölyelerini tercih ederek hiç beklenmedik sonuçlar elde edebilirsiniz. Belki benim şirketimin böyle bir bütçesi yok bir de şirket için ritim atölyesine bütçe ayıramam reklama verin siz o bütçeyi reklama diye düşünebilirsiniz. Belki de size çok entel dantel işler olarak görünebilir ama bir ritim atölyesinde çalışanlarınızın biraz vakit geçirerek aralarındaki iletişim bozukluğunu çözüp ekip olmanın, birlikte hareket etmenin çok daha büyük başarılar getireceğini görmeleri hem sizi hem de şirketinizi çok daha farklı konumlara getirecektir.

Sizin firmanızda pazarlama ekibinin düşük motivasyonu ve gün geçtikçe başarısızlığa doğru hızla aldıkları yolu gördükçe anlam veremiyorsunuz. Onlara devamlı sorunun ne olduğunu soruyor, motivasyon partileri, yemekleri yada toplantıları düzenliyorsunuz. Ürün yada hizmete inanmıyor değiller belki iç koordinasyon belki motivasyon belki de sadece motivasyondur sorun, o zaman sizin şirketiniz içinde ritim atölyeleri zaruri bir ihtiyaçtır.

Tercih olabilmesi için düşük stresli ( tabi öyle bir iş varsa ) oldukça relax bir ortam sunan şirketler varsa!!! evet onlar için tercih edilebilecek bir statüdedir. Yani varsa ülkemizde öyle bir yer ve burada başarımızdan da eminsek bir sorun yoktur. Onlar için ritim atölyeleri sadece tercih edilebilecek iyi bir yöntemdir. Ben hiç o tarz bir şirket daha görmedim ama varsa diye dedim.

Çok İşler Yetişti Bir de Ritim Atölyesi Eksikti.


İşler yetişmiyor, ciddi bir yoğunluk var, şirketin için stresli ve öyle bir gerilim var ki bardaklar dayanamaz çatlar, herkes koşturuyor, mail kutuları doldu taşıyor, telefonlar susmuyor. Bir şirket sahibi için ne kadar da güzel bir görüntü peki ya çalışanlar ?

İşte tam olarak bu esna da sizin bir ritim atölyesine ihtiyacınız var çünkü bu durum sadece o ortamda bir düzensizliğin habercisidir. Çok fazla işin varsa bir o kadar da personelin vardır. O zaman başarılarını daha da katlamak adına bir ritim atölyesi ile anlaşıp haftalık ya da aylık şirket içi bir ritim atölyesi kurabilirsiniz. Siz gün ve saatini ritim atölyesi ile ayarlayabilirsiniz. ( Tabi ki asla çalışanların dinlenme saatlerinden çalarak değil, bu daha çok size eksi olarak yansır.)

Ritim atölyeleri ve İnsan Kaynakları birlikte hareket ederek mesela mesai çıkış saatine yakın bir dilimde artık herkesin yorgun ve bitkin olduğu verimsiz saatlerinde hem onları canlandırırsınız hem de koordinasyonu kurarak yarın ki mesainin çok daha verimli olmasına sebep olursunuz.

Ritim Atölyeleri Yetişkinler İçin Nasıl Bir Yer ?


Ritim atölyeleri yetişkinler için de ciddi anlamda ihtiyaç halini aldı günümüz şartlarında. Hem sosyalleşmek hem kendinizi ve zihninizi rahatlatmak adına yapabileceğiniz harika bir aktivite.

İş stresi artık dayanılmaz bir hal almış olabilir, yada zihinsel olarak rahatlamak istiyor olabilirsin. Belki sadece kendini arıyor ve bulamıyorsun yollar seni bir ritim atölyesinin kapısına getirmiş olabilir. Kendini bulmak, yeteneklerini keşfetmek ve belki de hayatına yön vermek adına katılabileceğin bir aktivite alanı olan ritim atölyesindesin.

Sana iyi gelecek olan en güzel şey ritim atölyeleri vurmalı çalgılar ile ekip olarak hem sosyalleşip hem de çok daha az stresli bir yol ile rahatlamanı sağlayacak Üstelik ritim atölyelerinin ilk akla gelen faydaları bunlar bir ritim atölyesine giderek çok daha farklı kapılar açabilirsin kendin için denemelisin.

Ritim Atölyelerinin Çocuklar Üzerinde Etkisi


Çocuk gelişimi her anne ve babanın en çok özen gösterdiği şeydir. Her anne ve baba doğduğu ilk andan yetişkin olana kadar çocuklarının üstüne titrer ve en iyi şekilde yetişmesi adına birçok kurslara ve eğitimlere özen gösterir. Tüm bu kursların içerisinde de ritim atölyeleri çocuklar için oldukça elverişli kurslardır.

Mesela resim kursu ile çocuğunuzun el becerisini, dil kursu ile yabancı dil becerilerini geliştirebilirsiniz fakat zihinsel olarak daha fazla gelişimine katkıda bulanan bir aktivitedir. Mesela ritim atölyeleri çocuklarınız için hem oldukça eğlenceli vakit geçirecekleri hem de konsantrasyon güçlerini daha fazla geliştirebilecekleri yerlerdir.


Günümüzde en sık öğretmenlerin şikayet ettikleri konu dikkat dağınıklı ve konsantrasyon ile ilgili bir çok farklı konudur. Bu konular çoğu zaman ilkokulda 1. sınıf öğrencilerinde dikkat çekiyor. Okuma yazma konusunda oldukça zorlanıyor ve derse kendilerini veremediklerinden okuldan soğuma, derslere katılmama hatta asosyal bir yaşam biçimi şeklini alıyor.

Konsantrasyon sorunu olan çocuklar için en güzel yöntem eğlenerek bu durumu ortada kaldırmaktır ve bunu da yapabileceğiniz en iyi yöntem çocuklar için ritim atölyelerine götürmek olacaktır. Onların hem sosyalleşmesinde hem de uzman eğitmenler eşliğinde bu sorunun üstesinden gelmesine yardımcı olacaktır. Aslında böyle bir sorunla karşılaşmamak adına en azından okula başlamadan Ankara'daki ritim atölyelerinin birinde bir kaç ay öncesinden çalışmaya başlarsa böyle bir sorunla karşılaşmaz hatta belki okulu da aynı şekilde ona sevdirmeyi başarabilirsiniz.

Yaz boyunca elinde tablet ile evin içerisinde oyun oynayacağına onu bir ritim atölyesinde okula hazırlayabilirsiniz. Belki de onun için bir hobi bile olabilir ve gelecekte bu hobi ile çok daha farklı bir meslekten seçim yaparak sizleri şaşırtabilir.

Aslında yaş, cinsiyet, durum veya konum her ne olursa olsun yapılabilecek en iyi şey ritim atölyelerinde ritmin gücü ile hayatınıza yön vermek olacaktır.