EN İYİ FUTBOL KURSLARI

blog yazısı ekle !

EN İYİ FUTBOL KURSLARI

Futbol, iki takım arasında oynanan, teknik kurallara sahip bir saha oyunudur. İki takımında on bir oyuncusu ile topa hükmetme çabalarıdır. Hedef; rakip takımın kalesine topu atarak sayı elde etmektir. Topa hükmetmek için kol ve el asla kullanılmaz. Ayak ve kafa topu sürmek veya yönlendirmek için kullanılır. Ancak teknik kurallar içerisinde bulunan vücudun herhangi bir bölümü topa müdahale etmede kullanılabilir.

Futbol, günümüzde popüler spor dallarındadır. Her ülkede küçük, büyük demeden futbol severler ile karşılaşmak mümkündür. Böylesine sevilen bir spor olan futbol, hangi ülkede oluştuğu veya ne zaman doğduğu hakkında kesin bilgi yoktur.

Çaba Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Macun Mahallesi 201. Cadde No:3 Yenimahalle-Ankara

Ümitköy Basketbol İhtisas Spor Kulübü

Çayyolu

devamını oku... Adres: Koru Mahallesi 2558. Sokak Mev Koleji No:7 Çayyolu-Ankara

Şekerspor 06 Spor Okulu

Keçiören

devamını oku... Adres: Osmangazi Mah. Aşıkpaşa Cad. Final Okulları Keçiören Kampüsü Keçiören - Ankara

Basamak Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Başkent Örnek Okulları Kampüsü Yayla Mahallesi 1492. Sokak No:27 Keçiören-Ankara

Gölbaşı İncek Spor Kulübü

İncek

devamını oku... Adres: Turgut Özal Bulvarı No:33-D İncek-Ankara

İncex Arena Spor Kulübü

İncek

devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mah. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı (İncek Bulvarı - Atılım Üni kavşağı karşısı) No:174 İncek - Ankara

Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara

Force Crossbox

Bilkent

devamını oku... Adres: Üniversiteler Mah. 1598. Cad. Bilkent Plaza A3 Blok No:5 Ankuva İş Merkezi Yanı Bilkent - Ankara

Lets Fit Batıkent by Okay Köksal

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Personal Trainer Talip Aydoğdu

Eryaman

devamını oku... Adres: Amasya Beyannamesi cad. No:19 Eryaman-Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Altın Oran Gençlik ve Spor Kulübü - Keçiören

Keçiören

devamını oku... Adres: Yozgat Bulvarı 695. Sokak No:2 Ovacık Sınav Koleji Keçiören-Ankara

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

İkra Spor Kulübü - Çakırlar

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özal Mah. 2222. Cad. Kozlu Yuva Evleri 4/C-1 Batıkent-Çakırlar-Ankara

South Fight Studio

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3158 Cadde Akıncı Plaza No:12/B 1 Kat No:76 Yaşamkent-Ankara

MBA Meydan Basketbol Akademisi

Çayyolu

devamını oku... Adres: Koru Mahallesi 2628. Sokak 75. Yıl Anadolu Lisesi Spor Salonu Çayyolu-Ankara

Angora Okçuluk Spor Kulübü

Eryaman

devamını oku... Adres: Altay Mah. Orhanbey Cad. Galeria Avm Giriş Kat Eryaman - Ankara

Anadolu Voleybol Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Batıkent

Kutay Spor Kulübü

Etimesgut

devamını oku... Adres: 30 Ağustos Mahallesi 2071. Cadde No:13/8 Etimesgut-Ankara


Futbolun Tarihi Gelişimi

Mısır'da mezarların duvarında top oynayan insan figürleri işlenmiştir. Çin de ise m.ö. dayanan futbola ait kalıntılara rastlanmaktadır. İki sopa arasından topu geçirmek sureti ile oynandığı bilinmektedir. Başka kaynaklara göre orta Asya Türklerinin de futbol oynadığı bilinmektedir. Özellikle kız ve erkeklerin oluşturduğu oyuncuların topu ayak ile sürerek oynadığı kaynaklar arasındadır.

Tarihin farklı dönemlerinde ve farklı milletlerinde top ile oynandığı belirlenmiştir. Futbola benzer bu oyunların farklı teknik kullanıldığı rastlanan bulgular arasındadır. Günümüzdeki futbol oyun kurallarının temeli İngiltere'de atılmıştır. Modern çizgiler de oynanan futbol hem hobi hem de spor amaçlı tercih edilmektedir.

Futbolcu, rakibin kalesine ulaştırarak kendi takımı için sayı kazanmaya çalışan oyuncudur. Futbolcu ayak vuruşu ile topu sürer.

Ankara'daki En İyi Futbol Kurslarının Sahip Olduğu Özellikler

Futbol dünya da olduğu kadar ülkemizde de yaygın bir spordur. Futbolu sistematikleştirmek ve kalıcılığını sağlamak üzere değişik şehirlerde futbol okulları ve futbol kursları açıldı. Bunlardan bazıları devlet desteği ile bazıları ise özel olarak kuruldu. Özellikle de Ankara gibi büyük şehirlerde futbol kurslarının sayısı her geçen gün artmaktadır. Ancak futbol kursunun sayısı değil futbol severlere kazandırdığı özellikler önemlidir.

Ankara'daki en iyi futbol kurslarının özellikleri profesyonel futbol teknik bilgisinin öğrenilip geliştirilmesi için iyi bir seçenektir. Kimileri çocuğu için kimileri kendi geleceği için futbol kurslarını tercih etmektedir. Öyleyse özelliklerini belirtelim:

 • Ankara'daki en iyi futbol kurslarında bulunan hocaların kariyerleri oldukça iyidir. Yüksek öğrenimleri besyo bölümüdür. Böylece futbol öğrenme sürecinde yüksek verimi ifade eder. Antrenmanlarda kolay öğrenme sağlanır. Sadece spor severler değil aynı zamanda antrenörlerin harcadığı enerji ve zaman ile kendilerini geliştirmeye devam edecektir.
 • Futbol antrenörlerin bilgi ve tecrübeleri ile sporcuların çalışmaları yakından takip edilmektedir. Böylece yanlışların düzeltilmesi ve eksikliklerin giderilmesi doğru kaynaktan sağlanmaktadır.
 • Teknik bilginin yanı sıra psiko-sosyal konular üzerinde de programlar oluşturulmuştur. Yani teknik gelişimin yanı sıra psiko-sosyal konularda da gelişim sağlanmaktadır. Kısacası program sıradanlık ve basitlikten çok daha ileridir.
 • Antrenmanlar süresince sporcuların gelişimine önem verilir. Hem futbol konusunda hem psikolojik hem de sosyal konularda. Böylece yeterli ve profesyonel eğitim Ankara'daki en iyi futbol kurslarında spor severleri beklemektedir.
Ankara'daki En İyi Futbol Kurslarının Kişiye Kazandırdıkları

 • Antrenmanlar grup çalışmaları ile yapılmaktadır. Takım halinde oynayan sporcular hem kendilerine hem de takım arkadaşlarına ve rakibe karşı saygılı olmayı öğrenirler.
 • Gruplar halinde yapılan antrenmanlar takım çalışması yapmayı öğretir.
 • Kişiye yüklenen sorumluluğun bilincini öğrenir.
 • Antrenmanlar veya müsabakalarda score ne olursa olsun dayanışmayı sağlar. Böylece kazanmanın veya kaybetmeden ziyade takım ruhunun oluşturduğu dayanışma ruhu önem kazanır.
 • Antrenmanlar ve beslenme programlarında öz verili olmak gerekir. Oluşturulan programlara uyulur.
 • Sadece antrenmanlar ve maç süresince değil normal hayatta disiplinli olmayı öğrenir. Böylece hayatın düzene girmesi konusunda yardımcı bir unsurdur.
 • Spor evrensel bir alandır. Hem kadınların hem erkeklerin severek yaptığı futbol evrensellik duygusunu yaşatır.
Yukarıda saydığımız başlıca özellikler Ankara'daki en iyi futbol kurslarında sporcunun kazandığı yetenek, özelliklerden birkaçıdır. Antrenmanlara uzun vadede devam edilmesi halinde yukarıda saydığımız özelliklerin genişletilmesi mümkündür. Kısacası Ankara'daki en iyi futbol kursları ülke genelindeki mevcut kurslara göre çizgiyi yükseltmiş durumdadır.

Çocuklar futbola sokak aralarında arkadaşları ile birlikte oluşturduğu gruplar ile oynamaya başlar. Böylece futbol ile tanışmanın il adımı gerçekleşmiş olur. Şehirlerin kalabalık nüfusu, yüksek binaları boş olan sokakların dolmasına, boş alanların ev yapılması ile çocukların futbol alanlarını yok etmektedir. İlerleyen zamanlar için futbola duyulan sevgi ve ilginin devam ettirilmesi, yeteneklerin geliştirilmesi için teknik desteğe ihtiyaç duyulur. Bunun için futbol kursları tercihler arasında ilk sırada yer alır. Ancak Ankara'daki en iyi futbol kursları gerekli makamlar tarafından denetlenerek eksikliklerin giderilmesi için önlem alınmaktadır. Böylece spor severler için özel olan bu yerler, yetkili kişiler tarafından denetlenerek korunmaktadır.

Ankara'daki en iyi futbol kursların sayısının artırılması bu yüzdendir. Çocukların oyun alanlarının betonlaşmasına karşılık onlara tekrardan koşup eğlenecek, yeteneklerini keşfedebileceği kurslar hizmete açılmaktadır. Ankara'daki en iyi futbol kursları ücretli veya ücretsiz eğitim programları ile spor severlere kapılarını açmışlardır.

Ankara'daki en iyi futbol kursları hem yaz ayları için hem kış ayları için veya bir sene gibi dönemlerde eğitim programları bulunmaktadır. Yaz aylarındaki futbol antrenmanları, okula ara veren, tatil olan çocuklar için futbol antrenmanları uygulanır. Bütün bir yıl boyunca verilen futbol eğitim programları da okul devam eden çocukların tatil günlerinde farklı aktivite arayışlarında iyi bir seçenektir.

Çocuklara ve yetişkinlere yönelik eğitim programı Ankara'daki en iyi futbol kursları adı altında toplanmaktadır. Çok yönlü olan Ankara'daki en iyi futbol kursları Ankara'daki geniş kitlelere ulaşmayı amaçlamaktadır.

Ankara'daki en iyi futbol kurslarına kayıt yaptırmak oldukça basit. İster internet siteleri üzerinden kursun başvuru formunu doldurabilir isterseniz kursa gelerek gerekli formu doldurabilirsiniz. Ankara'daki en iyi futbol kursları kayıtları karmaşık yapılardan kurtarılarak sadeleştirilmiştir.