EN İYİ HAVUZLAR– AÇIK

blog yazısı ekle !

EN İYİ HAVUZLAR– AÇIK

Havuz; farklı büyülüklerde yapılan yapay su birikintilerine verilen isimdir. Meydanları, bahçeleri ve parkları güzelleştirmek için özel şekillerde tasarlanıp, belirli kapasiteye kadar su doldurulur. Süs havuzlarının yanı sıra bir de eğlence havuzları vardır. Bu havuzların boyutları büyütülerek insanların yüzme aktivitesine yönelik tasarlanan havuzlardır.

Havuzlar hem süs amaçlı ortamın tasarımını güçlendirir hem de yüzme gibi hobilerin, sportif aktivitelerin yapıldığı alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğlence amaçlı havuzlarda kendi içinde ikiye ayrılır. Açık ve kapalı havuzlar gibi.

Havuz terimi bir de tarım alanında kullanılmaktadır. Suyun birikmesi için yapılan sete verilen isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Ancak yurdumuzun iç kesimlerine doğru gidildikçe denizin etkilerinin azaldığını görmekteyiz. Ancak insanların denize duyduğu özlemi azaltmak amacı ile havuzlar devreye girmiştir. Özellikle de Ankara gibi büyük şehirler ve iç kesimlerde kalan şehirlerdeki havuzlar denize duyulan hasreti havuz ile giderilmektedir. Ankara'daki en iyi havuzlar – açık mekanları hafta sonları için iyi bir seçenek olmaktadır.

Yaz aylarının sıcaklığından bunalan Ankaralılar soluğu Ankara'daki en iyi havuzlar – açık mekanlarının serin sularında almaktadır. Suyun serinletici etkisi yaz aylarının eğlenceli bir şekilde geçirilmesinde büyük etken olmaktadır.

Yaşamkent İlker Spor Kulübü

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2677. Cadde Santra Konutları C Blok No:7 Çayyolu-Ankara

Ümitköy Basketbol İhtisas Spor Kulübü

Çayyolu

devamını oku... Adres: Koru Mahallesi 2558. Sokak Mev Koleji No:7 Çayyolu-Ankara

Bed Fit Personal Training

Kızılay

devamını oku... Adres: Fevzi Çakmak Caddesi 2.Sokak No:30/A Kızılay-Ankara

Tuğcu Fight Club Pt Studio

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3132 Sokak No:21 Yaşamkent-Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Çaba Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Macun Mahallesi 201. Cadde No:3 Yenimahalle-Ankara

Akademi Spor Uğur Öneş

Demetevler

devamını oku... Adres: 357. Cadde No: 25/G Demetevler - Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Anadolubeyi Spor Kulübü

Oran

devamını oku... Adres: Aşağı Dikmen Mahallesi 582. Sokak Oran - Ankara

Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

ATC Pilates

Tunalı

devamını oku... Adres: Kavaklıdere Mahallesi Tunus Caddesi No:6 Köprülü Apartmanı No:13 Kat:4 Tunalı-Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-Ankara

Atlas Yüzme Spor Kulübü

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3602 Sokak No: 1/65 Ankara - İncek

HK Pilates Yenimahalle

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 274. Sokak Wings Ankara B Blok No: 1B/130 Yenimahalle - Ankara

Lets Fit Batıkent by Okay Köksal

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

Ataform Spor Merkezi

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Subaşı Sokak Ata Apartmanı No:27/A Ata Apartmanı Eryaman-Ankara

Basamak Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kanuni, Ümitova Cd No:7 Keçiören-Ankara (Genç Osman Anadolu Lisesi Spor Salonu)

Sınav Spor Kulübü

Keçiören

Sınav Spor Kulübümüz , cimnastik branşında 4-10 yaş, voleybol branşında 9-15 yaş arası sporcuların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine odaklanan, profesyonel antrenörler tarafından yönetilen bir kuruluştur. Eğitimler sırasında, sporcuların disiplin, sorumluluk, takım çalışması ve liderlik gibi becerileri de geliştirilir.
Not: Ovacık Sınav Koleji ile iş birliği içinde olan kulübümüz tüm okullardan öğrencilere hizmet vermektedir.
devamını oku...
Adres: Yozgat Bulvarı 695. Cadde No:2 Keçiören - Ankara

FitPit Pilates & Training Studio

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özel Mah. Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Bulvarı No: 47 / 2 - A Batıkent - Ankara


Eğlencenin Adresi; Ankara'daki En İyi Havuzlar – Açık Mekanları

Bir yıl boyunca hiç dinlenmeden iş veya okul koşuşturması ile koca bir seneyi geride bırakanlar için Ankara'daki en iyi havuzlar – açık mekanlar sıcak günlerin kurtarıcısı olmaktadır. Tatil yapmak için zamanı olmayanlar, bütçeleri sınırlı olanlar için aileleri ile gelebilir. Güneşin gökyüzünde ışıl ışıl parlarken siz havuz kenarında bronzlaşmak mümkündür. Sağlık açısından güneşin enerjisi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu d vitaminine eş değer olduğu uzmanlar tarafından altı çizilmektedir. Öyleyse hem Ankara'daki en iyi havuzlar – açık mekanlarda bronzlaşma keyfi hem de vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri karşılayarak tedavi sağlamaktadır. Arkadaşlarınız ile akrabalarınız ile aileniz ile zamanın eğlenceye dönüştüğü anlarda havuz iyi bir tercihtir.

Ankara'daki En İyi Havuzlar – Açık Mekanlar Neden Tercih Edilmelidir?

  • Eğlence denildiği zaman akla ilk gelen yaz aylarında özellikle de havuzlardır. Ancak havuzlar eğlence anlayışı ile sınırlandırılamaz.
  • Spor dallarının bir bölümünü oluşturur. Bu bölüm hem ülkemizde hem de dünya da yüzme olarak adlandırılır.
  • Suyun insan vücudundaki elektriği ve enerjiyi alarak fiziksel rahatlamanın yanı sıra psikolojik rahatlama da sağlar. Doktorların tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.
  • Yüzme hem hobi hem de sportif amaç olarak karşımıza çıkar.
Ankara'daki En İyi Havuzlar – Açık Mekanlar Ülkemizde Sportif Faaliyetleri Desteklemektedir

Havuzların eğlence dışında birçok faaliyet için tercih edildiğini yukarıda belirttik. Mesela olimpik müsabakalarda yüzme dalında yarışan sporcuların yetiştirilmesi veya havuzlarda yapılan egzersizler için öncelik oluşturmaktadır.

Ankara'daki en iyi havuzlar – açık mekanlar hem ülkemiz de yapılan müsabakalarda hem de uluslararası müsabakalarda öncü olmaktadır. Mekân temini, sporcuların yetiştirilmesi gibi konularda oldukça cömert davranan işletmecilere sahiptir.

Ankara'daki En İyi Havuzlar – Açık Mekanlarda Yapılan Aktivitelerin Yararları Nelerdir?

Ülkemizde yüzmek, diğer spor dalları arasında en çok ilgi gören dallardandır. Uzun yıllardan beri insanlar yüzmeyi, suda spor yapmak, suda çeşitli oyunlar oynayarak günümüze kadar devam ettirmişlerdir. Yüzmek için Ankara'daki en iyi havuzlar – açık mekandaki havuzlar aktiviteler için oldukça etkilidir. Yüzme ile kişinin vücuduna ve ruhuna birçok olumlu etkisi vardır. Bunlar:

Yüzme, insanların doğal olarak yaptığı eylemler kadar kolaydır. Yürüme gibi, koşma gibi. Kas ve kemik gruplarını çalıştırarak güçlendirir. Böylece kişilerin hayat standartlarını yükseltir.

Sadece bedenen değil psikolojik olarak da kazanımları vardır yüzmenin. Yüzme, sıkı ve düzenli bir çalışma sistemi ister. Bu da günlük hayatta disiplinli olmayı gerektirir. Yüzmenin sporculara kazandırdıkları kısa vadeli değildir.

Egzersizler ve antrenmanlar ile dolu bir yüzme programında sporcular uzun yıllar gelişme gösterir. Hem hedefleri hem de düşünce sistemi gelişir.

Yüzme, insanlara eğlence verdiği gibi zevkli spor müsabakalarına da sahiptir.

Suyun sakinleştirici etkisi ile insanın doğasında bulunan saldırgan tavırları azaltarak dinginlik sağlar. Bu durum daha huzurlu toplumların var olması anlamına gelir.

Yüzme müsabakalarında başarılı olmak için çalışmak gerekir. Ancak bu çalışma yoğun ve uzun süreli çalışma sistemini kapsar. Ankara'daki en iyi havuzlar – açık mekanlarındaki eğitmenlerin belirleyeceği programa uymak yeterli olacaktır.

Yüzme sporu ile kişi yeteneklerinin ve sınırlarının görmesini sağlayarak farkındalığın oluşmasını sağlar.

Bağışıklık sisteminin gelişmesini sağlayarak hastalıklara yakalanmasını önler. Metabolizmanın sistemli çalışmasını sağlar.

Ankara'daki En İyi Havuzlar – Açık Mekanlarında yüzme kursları da verilmektedir. Böylece yüzme deneyimi daha önce yaşamayanlar için büyük bir deneyim yaşayabilir. Yüzmeye başlamadan önce antrenmanların veya daha temel hareketler olan egzersizler ile vücut hazırlanır. Vücut ısınarak eklemler, kaslar gerdirme açma çalışması yapılır. Yüzmede uygulanan beş temel stilin öğretilmesi, nefes tekniklerinin öğretilmesi, bütün hareketlerin su içinde vücudun bölümlerinin uyum içinde olması gerekir. Bu saydıklarımız yüzme için gerekli olan ve dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

Ankara'daki en iyi havuzlar – açık mekân da verilen yüzme derslerinde öğrenilen teoriler ve uygulamalar suyun içinde veya dibinde bedeni etkili kullanmanın yolları öğrenilmektedir. Böylece deniz de veya havuzda yüzme keyfi için bedenin suda ilerlemesinde çok fazla enerji harcanmadan, kendini yormadan değişik stiller kullanılabilecektir.

Ankara'daki en iyi havuzlar – açık mekânda harcayacağınız bir saatlik bir zamanda vücudunuzun dinlendiğini ve yenilendiğini hissedeceksiniz. Haftada üç gün yüzerek uzmanların önerdiği doğal terapi ile sağlığınıza dikkat etmeniz mümkündür.

Ankara'daki en iyi havuzlar – açık mekanlar daralan hareket alanlarını genişletmektedir. İnsanlar televizyon, bilgisayar başında aşırı zaman geçirmesi ekrana bağlı bir yaşam anlayışını oluşturdu. Ancak bu anlayışı yıkmak için Ankara'daki en iyi havuzlar – açık mekanlardaki havuzlar hareket sayınızı artıracaktır. Tembelleşen bütün kemikler ve kaslar çalışarak hareketsiz geçen günler geride bırakılmaktadır.