EN İYİ FİTNESS SALONLARI

blog yazısı ekle !

EN İYİ FİTNESS SALONLARI

Fitness, Egzersizlerin oluşturduğu yeni bir spor dalıdır. Fitness yapanların kısa sürede sağlığına kavuşarak dinç ve çeviklik kazanır.

Fitnessi diğer spor dallarından ayıran en önemli özelliği kas ve kemiklerin ayrı ayrı çalıştırılmasını sağlamaktır. Bunun içinde aletli veya aletsiz egzersizler uygulanmaktadır. Diğer spor dallarında da teknikler öncesinde ısınma ve basit egzersizler uygulanmaktadır. Kısaca Fitness, diğer spor dallarının başlangıç aşamasını oluşturur. Sebebi ise, hangi spor yapılırsa yapılsın vücutta çalışan belirli kaslar ve kemikler vardır. Bu kemiklerin ve kasların güçlendirilmesi ve her sporda tembelliğinin attırılması için Fitness çalışılır.

Fitness esnek bir spordur. Hangi hedefe ulaşmak isteniyorsa ona uygun çalışma egzersizleri belirlenir. Yani hedefe ulaşacak kişinin kilosu, cinsiyeti, yaşı, önceki spor deneyimi, vücut yapısı gibi unsurlar kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir.

Hangi spor dalına ilgi duyuluyorsa mutlaka işlin ehli tarafından gözetim ve teknik destek sağlanması gerekir. Ankara'daki en iyi Fitness salonları ile Fitness egzersizleri de uzman kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Hareketlerin esnek olması ve kullanılan aletler ile teknik bilgi takviyesi gerektirmektedir.

VOB Pilates Studio

Çukurambar

devamını oku... Adres: 1505.cad işçi blokları mah. Ela apartmanı 45/B Çukurambar Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-Ankara

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümitköy 1943 cad. (eski 1. cad) No:22 Ümitköy-Ankara

Grenada Life Personal Training Beauty

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümitköy 1943 cad. (eski 1. cad) No:22 Ümitköy-Ankara

1on1 Personal Training

Çankaya

devamını oku... Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Fly High Studio

Çukurambar

devamını oku... Adres: Regnum Sky Tower Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/9 K Çukurambar-Ankara

Body Lab Gym Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3316. Sokak No:2/5 Terra Sitesi Alacaatlı Çayyolu-Ankara

Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Yenimahalle Serhat Mahallesi - Ömer Halis Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi - Batıkent-Yenimahalle Ankara

19 Fit Pilates & Gym

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent mah. 3222 cad. (aşiyan anaokulu yanı) Aydoğan Sitesi B Blok No: 2 Yaşamkent-Ankara

B-Fit Yıldız

Yıldız

devamını oku... Adres: Turan Güneş Blv. 701. sok. 4/B Yıldız / Çankaya-Ankara

Z Fit Spor Salonu

Maltepe

devamını oku... Adres: GMK Bulvarı No: 98/A Maltepe Metro Çıkışı yakını - Maltepe-Ankara

Eryaman Fetih Spor Akademisi

Eryaman

devamını oku... Adres: Tunahan Mah. Amasya Beyannamesi Cad. Okyanus Plaza Eryaman-Ankara

Pelops Sports Club

Öveçler

devamını oku... Adres: Çetin EMeç Bulvarı 1238. cadde No:16 Yukarı Öveçler-Ankara

Özgür Çelik Spor Merkezi

Demetevler

devamını oku... Adres: 424. sok No:10/A Demetevler-Ankara

Fetih Spor Akademisi

Keçiören

devamını oku... Adres: Pınarbaşı Mah. Ark Cad. No:17/A Keçiören-Ankara

The Beats Pilates Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, Alacaatlı Caddesi, 2873. sokak. Anchor İş Merkezi, 3A No:8, Çayyolu-Ankara

Dior Gym

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

Jungle Pilates Training Studio

İncek

devamını oku... Adres: Yenibatı Mah. 2416. Cad. Kentpark Botanik Sit. No: 35 Çakırlar Batıkent-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara


Ankara'daki En İyi Fitness Salonları İle Katılımcılar Hedeflerine Ulaşıyor

Ankara'daki en iyi Fitness salonlarına katılan sporcuların arasında en yaygın hedefler arasında sağlıklı olmak ve sıkı, fit bir görüntü kazanmak için. Fitness ile hem fiziksel hem de ruhsal sağlığa katkısı ile kesin iyileşme sağlamaktadır. Böylece sağlığına önem verenlerin adresi Ankara'daki en iyi Fitness salonları haline gelmiştir. Bir de görüntüsüne önem verenler vardır. Bu müşteriler hem kilo vermek, verdiği kiloların uzun vadede vücuttan uzak tutulması için yoğun egzersizlere ağırlık verilmektedir. Böylece kalori yakan süreci hızlandıran çalışmalar, sindirim sisteminin tembelliğine son veren egzersizler, terlemeyi hızlandıran çalışmaları kapsar.

Ankara'daki en iyi Fitness salonlarındaki Fitness çalışma programları ile kişilerin masa başı işlerinden dolayı hantallaşan, tembelleşen hem iç sistemi hem de dış sistemini tetikleyerek yeniden harekete geçirir. Yine teknolojinin esir aldığı gençleri bu dünyadan kurtararak onlar için yeniden bir dünya kurmalarını sağlar. Ankara'daki en iyi Fitness salonları yeni bir pencere açmaktadır hayata. Böylece bakış açısını değiştirmek isteyenler için iyi bir fırsattır.

Ankara'daki En İyi Fitness Salonlarında Uygulanan Çalışma Programlarının Kişiye Kazandırdıkları Nelerdir?

  • Hormonların salgılanmasını hızlandırır. Mesela testosteron hormonu ve östrojen hormonu gibi. Salınımını hızlandırır. Buna bağlı olarak kişinin ruhsal olarak gevşemesi sağlanır. Rahatlama yaşanır.
  • Spor ile fit bir vücuda kavuşmak artık herkes tarafından bilinmektedir. Fitness ile fit bir vücuda sahip olan kişilerin özgüven seviyelerini artırmaktadır. Böylece kendi ile hayatla barışık bireylere dönüşür.
  • Uyku problemi yaşayanlar için düzenli bir dinlenme süreci oluşturur. Uyuyamayanlar veya çok fazla uyku çekenlerin egzersizler boyunca bu problemlerden kurtulmaktadır.
  • Olaylar ve problemler karşısında mantık yürütmeyi güçlendirir. Buna bağlı olarak problemlerin karşısında çözüm üretmek kolaylaşır.
  • Fitness egzersizlerini uzun vadede yapan sporcular için yapılan araştırmalarda ciddi hastalıklara yakalanma riskleri çok düşük olduğu belirlenmiştir. Özelliklede kalp rahatsızlıkları ve kanser gibi.
Ankara'daki En İyi Fitness Salonlarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Fitnesse yeni başlayanlar veya devam ettirenlerin ciddi ve programlı bir çlışma programları uygulaması gerekir. Hareketlerin ve çalışma programların ciddi olarak yürütülebilmesi için azim, istek gibi unsurların yanı sıra birde Fitness için bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bunlar:

  • Egzersizler öncesi olumlu yanlarından başka bir de risk durumunun tespiti gerekir.
  • Vücudun Hareketler esnasında esnek ve rahat olması için özel kıyafetler tercih edilmelidir eşofman, tişört ve spor ayakkabısı gibi. Özellikle spor ayakkabılarının yumuşak olması gerekir.
  • Ankaradaki en iyi Fitness salonları uzman ekibi ile müşterilerine doğru ve tam bilgi ile çalışma sürecine hazırlar. Bu durumda katılmcıların bu sürece eksiksiz katılım sağlamalıdır. Ayrıca çalışma programlarını tam ve düzgün bir şekilde yerine getirmelidir.
  • Fitness hareketleri için vücudun esneliğine ihtiyaç vardır. Böylece başlamadan önce esneme- germe hareketleri ile kasların, kemiklerin ısınması ve uyarılması gerekir. Bu durumda olası sakatlanmalar için büyük bir önlem alınmış olacaktır.
  • Hareketler içerisinde özellikle kilo çalışmaları ve diğerleri için uyumlu ve seri yapmak gerekir. Bu uyum belirlenen süre içinde yapmak için kolaylık sağlar.
Yeni başlayanlar için çalışmalar temelden başlayıp zora doğru gitmelidir. Çünkü vücutta fazla yağ yakımı ancak bu program ile mümkündür.

Ankara'daki en iyi Fitness salonları sayısız başarı ve sayısız müşteri memnuniyeti ile hizmetine yıllar eklemektedir. Müşterilerin belirledikleri hedeflere ulaşmalarında uzman ekibin özverili çalışması başarıları her geçen gün katlamaktadır.

Ankara'daki En İyi Fitness Salonlarında Yeni Başlayanlar İçin Özel Programlar

Fitness egzersizleri için vücudun esnek yapısında olması gerekir. Bunun için uzmanlar tarafından fitnesse başlama yaşı 16'dır. Bu yaş için geç kalanlar endişe duyarak fitnesse başlamaktan vazgeçmektedir. Ankara'daki en iyi Fitness salonlarında özel programlar uygulanmaktadır. Bu programlar adaptasyon odaklıdır. Hareketleri tanımak, vücudu tanımak, yetenekleri görmek, esneklik kazanmak gibi temel ve basit bir programı oluşturmaktadır.

Ankara'daki en iyi Fitness salonlarında uzmanlar tarafından hazırlanan programın dışına çıkılmaması gerekir. Çünkü aşırı çalışmak, vücudun zorlanmasına neden olur. Buna bağlı olarak sakatlanmalar meydana gelir.

Ankara'daki En İyi Fitness Salonlarında Serbest Ağırlık Veya Makineler İle Ağırlık Çalışma Süreci

Çalışma amacına göre kullanılan ağırlık çeşitleri de değişmektedir. Mesela belirli kas gruplarını çalıştırmaya yönelik egzersizler serbest ağırlık ile mümkündür.

Makine ile yapılan ağırlık çalışmaları kişinin yardım almadan yapabileceği çalışma programı sağlar. Kasların tamamını çalıştırmaya yöneliktir.

Ağırlık çalışmak isteyen spor severler için farklı seçenekleri ile Ankara'daki en iyi Fitness salonları, teknolojiden en üst seviyede yararlanılmaktadır. Normal hayatta teknolojinin esir olduğu insanlar, Ankara'daki en iyi Fitness salonlarında teknolojinin en son malzemeleri ile sağlık ve görünüşlerini iyileştirmektedir.